OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.12.2019 – II Niedziela adwentu.

1) Dzisiaj 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, z woli Maryi od 12 do 13,oo, Godzina łaski. Po Mszy św. o godz. 11,oo wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 14,oo. Bardzo serdecznie dziękuj ę czcicielom Maryi za trwanie na modlitwie.

2) Dzisiaj , w drugą niedzielę adwentu, obchodzimy XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie; przy wyjściu składamy ofiary doi puszek. W przyszłą trzecią niedzielę modlimy się za kapłanów seniorów i składamy ofiary do puszek na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

3) W ubiegłą niedzielę święciłem opłatki wigilijne; bardzo serdecznie dziękuję roznoszącym po domach za ich trud i serce. Kto do dzisiaj nie otrzymał to powinien odebrać po Mszy św.; ofiary na ubezpieczenie i wynagrodzenie pracowników parafii, proszę składać do załączonych kopert wpisując imię, nazwisko i adres. Opłatki zawierają życzenia księdza biskupa i moje, plan kolędy, niezbędne informacje i koperty zwrotne. Tym, którzy już złożyli ofiary – serdeczne Bóg zapłać!

4) Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11,oo poświęcę i wręczę dzieciom komunijnym „Cudowne medaliki” a rodzice mają obowiązkowe grudniowe spotkanie celem przygotowania deko racji świątecznej kościoła. Młodzież przed bierzmowaniem przychodzi w sobotę na 16,5o na grudniowe spotkanie. Obecność obowiązkowa !

5) Zapraszam wszystkie stany (…) na roraty w czwartek na godz. 17,oo, dziękując obecnym na ostatnich roratach za ich piękne przygotowanie doi świąt BN. Przypominam, że spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w czwartek 19 grudnia…

6) Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom ul Strażaciej i II części Grunwaldzkiej za posprzątanie świątyni, szczególnie wczoraj pracującym tu rodzinom: Stachów-2os, Krzyśków, Jung, Polak i składającym ofiary – 256 zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców Sikorskiego nr 2,4,6 i blok 8.

7) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką (…) i świece Caritas – zostały tylko po 6 zł.; oraz cegiełki na korony dla MB Paradyskiej.

8) W czwartek odeszła do Pana, zaopatrzona sakramentami św. śp + Janina Olkkiewicz ze Szklarskiej. Pogrzeb odbedzie się w poniedziałek o godz. 12,oo; Wieczny odpoczyne racz jej dać Panie…