OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 09.12.2018 – II Niedziela adwentu.

1) Wczoraj 8 grudnia, przeżywaliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszy św. o godz. 12,oo i Godzinę Łaski.  Bardzo dziękuję czcicielom Maryi za trwanie na modlitwie.

Wczoraj też odbyło się grudniowe spotkanie młodzieży i ich rodziców przed Bierzmowaniem…

2) Dzisiaj, w drugą niedzielę adwentu, obchodzimy XIX  Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu składamy ofiary do puszek w duchu słowa biskupów. W przyszłą  3 niedzielę adwentu, modlimy się za kapłanów seniorów i składamy ofiary do puszek na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

3) W ubiegłą niedzielę święciłem opłatki wigilijne; bardzo serdecznie dziękuję roznoszącym po domach za ich wielki trud i serce. Kto do dzisiaj nie otrzymał to powinien odebrać w zakrystii; ofiary na ubezpieczenie i pracowników parafii, proszę składać do załączonych kopert wypisując imię, nazwisko i adres.

4) Zapraszam wszystkie stany (…) na roraty w czwartek o godz. 17,oo, dziękując uczestnikom poprzednich rorat za ich piękne przygotowanie do Świąt BN. Przypominam, że spowiedź adwentowa z udziałem zaproszonych spowiedników odbędzie się  w poniedziałek 17 grudnia.

5) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Powstańców Wlkp bloki 16, 17 i domki szczególnie sprzątającym rodzinom: Skurzyńska, Kozak, Czuba, Zabłocka, Ostrowska i Mroczek i ofiarodawcom – 15o zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców Powstańców Wlkp od 1 do 9 i Batalionów Chłopskich.

Bardzo dziękuję rodzinom, które ofiarowały choinki do kościoła…

6) We wtorek i środę Msze św. będą sprawowane nie o 17,oo lecz o godz. 18,oo ze względu na spowiedź w Żarach w parafii św. Józefa i Wniebowzięcia NMP.

7) Pani Bożena Blimel zaprasza wszystkich chętnych na wyjazdy lecznicze i na narty do Truskawca