OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.06.2018 – X  Niedziela  zwykła.

1) Wczoraj 2o  młodych z naszej parafii otrzymało Ducha Św. w sakramencie Bierzmowania w parafii Miłosierdzia Bożego w Żarach. Gratuluję tej młodzieży i ich rodzicom i życzę, aby odtąd już samodzielnie troszczyła się o wiarę św. i dała się prowadzić natchnieniom Ducha Św.

2) W przyszłą niedzielę, 17 czerwca,  ks. biskup zaprasza na odpust do Rokitna ku czci NMP wszystkie rodziny naszej parafii w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin. Czciciele Matki Bożej zorganizowali wyjazd z naszej parafii o godz. 8,oo  17 o6; koszt – 3o zł; zapisy w zakrystii lub u p.Piwko – kom: 669 683 850.

Młodzież naszą, przed i po Bierzmowaniu, zapraszamy do Rokitna na Diecezjalny Dzień Młodzieży w sobotę 16 czerwca – plan w gablocie… Proszę rodziców o pomoc.

3) Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Instytut w Zielinej Górze, który zaprasza…

4) Organizacje Kresowe zapraszają na  XIX „Wielkie Bałakanie”, które rozpocznie się Mszą św. w Kościele Rektoralnym o godz. 1o,oo 16 czerwca…

5) W ubiegły piątek odbyło się spotkanie katechetyczne. Po wysłuchaniu opinii naszych katechetów, podjąłem decyzję, że następna Komunia w naszej parafii odbędzie się 3 maja 2o2o roku, czyli za 2 lata dla dzieci wtedy z klas trzecich i siedmioro z klasy czwartej.

6) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Pułaskiego od 53 do 42 za posprzątanie świątyni, szczególnie tu pracującym rodzinom: Bejnar, Sysak, Kołopieńczyk, Jaskuła, Chudek, Winnickich i składającym ofiary – 1oo zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców Pionierów i Marszowskiej.

7) W sobotę 16 czerwca, rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Módlmy się o opiekę MB z Rokitna dla naszego Pasterza.

8) Wczoraj ślubowali Włodarska Katarzyna i Taler Bartłomiej oraz Majcher Sylwia i Rozpędowski Mariusz. Szczęść Boże Młodym na nowej drodze życia i Bóg zapłać za przyozdobienie ołtarza pięknymi  kwiatami.

9) Zaproszenie na Festiwal Poezji Śpiewanej nad jeziorem Głębokie koło Międzyrzecza…

1o) W ubiegłym tygodniu zmarli: śp + Reinhard Graif z Niepodległości; pogrzeb odbył się w czwartek  w Żarach o godz, 14,oo oraz śp + Wanda Jung z ul. Grunwaldzkiej – pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14,oo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…