OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.11.2022 – I Niedziela Adwentu.

1)  Dzisiejszą pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zróbmy stosowne postanowienia adwentowe, przez które chcemy przygotować nasze serca na narodzenie w nich Zbawiciela. Zapraszam na Roraty w czwartki o godz. 17,oo. Dzieci przychodzą z lampionami i siadają miedzy rodzicami a młodzież z indeksami.  Spowiedź adwentowa w naszej parafii w poniedziałek 19 grudnia z udziałem zaproszonych kapłanów.

2) W ubiegłym tygodniu zostały rozniesione po domach poświęcone opłatki wigilijne. Kto nie otrzymał to proszę po odbiór do zakrystii. Bóg zapłać za ofiary składane do kopert z racji otrzymanych opłatków. Do opłatków dołączyłem plan kolędy i potrzebne informacje… Bardzo serdecznie dziękuję Ewie i Mirkowi Szymeczko za trud rozniesienia i siostrom Geni i Kasi za ich przygotowanie.

3) Od dzisiaj nabywamy wigilijne świece Caritas, które poświęcę wraz z wieńcem adwentowym przed błogosławieństwem końcowym. Nabywając świecę wpłacamy na rzecz dzieł prowadzonych przez  Caritas – 10 zł.(mała) i 20 zł. (duża świeca).

4) W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca; chorych będę odwiedzał 16 grudnia od godz. 9,oo. W sobotę o 7,15 rozważanie różańcowe i o 8,oo Msza św. wynagradzająca NSNMP.

5) Edykt księdza Biskupa…

6) W przyszłą II Niedzielę adwentu X XIII Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie… Zbiórka do puszek na ten cel.

7) Bóg zapłać mieszkańcom z I części Pułaskiego za posprzątanie świątyni szczególnie wczoraj tu pracującym rodzinom: Bukowska, Czarnuszko, Tur, Kapuścińska, Zieziula oraz składającym ofiary – 90 zł. Zapraszam w sobotę mieszkańców Pionierów, Marszowskiej, Zjednoczenia, Zacisze, Maczka, Roweckiego. Bardzo dziękuję Paniom Marysiom z Siodła za dekoracje adwentową i panom Przybysz i Sławski za rozwieszenie banera z hasłem nowego roku liturgicznego.

8) Przy stoliku nabywamy prasę katolicką; szczególnie polecam Gościa Niedzielnego z kalendarzem na przyszły rok ze świętymi patronami Polski oraz Mały GN w zatroskaniu o dzieci…

9) W ubiegłym tygodniu zmarł śp + Mateusz Szałagan ze Szczepanowa; pogrzeb odbył się w Szczepanowie w piątek o godz. 11,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

10) W środę rozpoczynamy Mszę św. gregoriańską za śp Ks. Stanisława Jastkowskiego; zapraszam wdzięcznych parafian do złożenia ofiary do skarbony przez którą zamawiamy wspólną Mszę św. za naszego ostatniego proboszcza.i Bóg zapłać tym, którzy już to uczynili .