OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.06.2022 – XIII Niedziela zwykła.

1) W piątek na Mszy św. o godz. 8,oo dzieci i młodzież oraz rodzice nauczyciele i katecheci podziękowali za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i modlili się o radosne, bezpieczne i piękne wakacje i urlopy. Z pewnością będą takie,

o ile będziemy pamiętali w nich o Panu Bogu i Jego przykazaniach, czego serdecznie życzę.

2) W związku z rozpoczęciem sezonu wakacyjno urlopowego przypominam o obowiązku coniedzielnej Mszy św. i uczestnictwa w niej w odpowiednich strojach; o zachowaniu przepisów drogowych przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych – przepisy te obowiązują w sumieniu. Przypominam rodzicom i opiekunom by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego odpoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy św…

3) W środę przeżywamy Uroczystość św. Piotra i Pawła; na Mszach św. w całym Kościele zbierana jest taca na dzieła charytatywne prowadzone przez Ojca św. W naszej parafii zbiórka do puszek na ten cel w przyszłą niedzielą po Mszach św.

4) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W Domu Rekolekcyjnym adoracja w czwartek od godz. 2o,oo; w pierwszy piatek sierpnia będę odwiedzał chorych po domach a spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17,3o a po Mszy św. nabożeństwo przy wystawionym NS. W sobotę Róże ŻR i Margaretki udają się na pielgrzymkę do Częstochowy by wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi stąd nie będzie tu Mszy św. o godz. 8,oo.

5) Bóg zapłać tym naszym parafianom, którzy aktualnie pielgrzymują do Królowej Pokoju do Madjugorie i tam wypraszają i nam potrzebne łaski, szczególnie łaskę pokoju.

6) W tym czasie mojego urlopu zastępuje mnie Ks. Tomasz Matyjaszczyk, dyrektor DR – kom: 601 894 109. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.

7) Dziękuję za zatroskanie o naszą świątynię szczególnie rodzinom, które wczoraj pracowały z ostatniej części ul. Pułaskiego:  Laskowskich, Markulak, Jaworskich, Sygutowskich i składającym ofiary – 200 zł. Zapraszam w sobotę rodziny z I części Grunwaldzkiej od klubu do Krzyża.

Szczególne podziękowania kieruję do Pana Bogusława Stopery, który pięknie naprawił podstopnice przy drzwiach wejściowych do kościoła !

8) Przy stoliku nabywamy prasę katolicką (…) Bóg zapłać rodzinom i gościom, które w ubiegłym tygodniu złożyły ofiary na remont organów!

9) Dzisiaj odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela w Złotniku – suma o godz. 13,oo.