OGŁOSZENIA OARAFIALNE – 27.06.2021 – XIII Niedziela zwykła.

1) W ubiegłym tygodniu dzieci i młodzież zakończyły trudny rok szkolny i rozpoczęły wakacje. Dziękuję tym dzieciom, które spowiedzią i Komunią św. zakończyły kolejny rok wzrastania i rozpoczęły wakacje. Proszę rodziców, chrzestnych i dziadków aby w tym tygodniu przyprowadziły swoim zatroskaniem pozostałe dzieci i młodzież aby rozpoczęte wakacje były dla wszystkich radosne, spokojne i bezpieczne…

2) Zapraszam na ostatnie nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o 18,oo a we wtorek o 19,oo. W tym tygodniu Pierwszy czwartek, piątek i sobota lipca. W piątek od godz. 8,oo będę odwiedzał chorych po domach; proszę zgłaszać w zakrystii czy telefonicznie nowych  chorych. W sobotę o godz. 7,1o nabożeństwo pierwszo sobotnie i Msza św. o 8,oo i zmiana tajemnic różańcowych.

3) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek – św. Ireneusza, bpa i M; Wtorek – Uroczystość  Świętych Apostołów Piotra i Pawła; sobota – św. Tomasza Apostoła. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom a także odpoczywającym w naszej wspólnocie parafialnej, życzę przemożnej opieki świętych patronów.

4) Dzisiaj po każdej Mszy św. święcenie pojazdów w ramach ogólnopolskiej akcji Miva Polska – św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr”. Ofiary składane z racji poświęcenia są przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

5) Bóg zapłać rodzinom z ostatniej części Lelewela za posprzątanie i udekorowanie świątyni, szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Jastrzębskich, Sokołowskich, Wojdyło i Szymeczko -2os. I składającym ofiary – 14o zł. Szczególnie dziękuję Panom Mirkowi i jego szwagrowi za demontaż komunijnej dekoracji… Zapraszam w sobotę na godz. 9,oo  mieszkańców Al. Wojska Polskiego od – od strony Żar państwa Kuźnia, Grzywaczyk nr 100 do krzyża  zamieszkałych po obu stronach Alei do Państwa Sadok Buła – 118.

6) W czasie urlopowo wakacyjnym przypominam o odpowiednich strojach na liturgii – „Strój godny a nie swobodny!”. Także zachęcam do wzbogacenia wiary św. i rozwijania pasjii między innymi przez czytanie tygodników katolickich i jednocześnie ich wspieranie Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego GN, Dnia Pańskiego z ogłoszeniami.