OŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.07.2023 -XIII Niedziela zwykła

2 VII 2023 – XIII Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj po Mszach św. składamy zaległe ofiary do puszek na „ Świętopietrze”…
2) W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca; chorych będę odwiedzał w piątek od godz. 8,oo, proszę zgłaszać nowych chorych.
3) W piątek po Mszy św. rozpoczynamy nowennę przed uroczystością odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Odpust parafialny 16 lipca, Msza św odpustowa o godz. 12,oo. z poświęceniem i nałożeniem szkaplerzy. Już od dziś jednoczymy wysiłki by godnie i pięknie podziękować naszej Patronce za opiekę i wszelkie wysłuchane modlitwy. Zapraszajmy naszych bliskich i znajomych na te uroczystości…
4) Bóg zapłać rodzinom sprzątającym świątynię z II części Lelewela bloki 9, 9A, 11 i 13 Stęplowskich, Sieradzka, Czabaj, Duziak, Trybus i składającym ofiary – 23o zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo pozostałych mieszkańców Lelewela do krzyża.
5) Bardzo proszę o zgłaszanie się chętnych do koszenia wokół swiatyni – może być jedna osoba za wynagrodzeniem lub kilka osób społecznie…
6) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką pozwalającą wartościowo i bezpiecznie przeżyć czas wakacyjno urlopowego wypoczynku…
7) 11 lipca mija 80 rocznica „Krwawej niedzieli” czyli apogeum ludobójstwa dokonanego na narodzie polskim przez ukraińskich nacjonalistów. W hołdzie wszystkim pomordowanym rodakom 11 lipca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Jak co roku żarscy kresowianie zapraszają na uroczystości upamiętniające: na 10,3o do kościoła św. Józefa; na 11,10 do Parku miejskiego i na 12,oo na cmentarz komunalny.