OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.11.2021 – I Niedziela Adwentu.

1) Dzisiejszą pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”; to trzeci etap programu skoncentrowany na Eucharystii. Zapraszam na roraty w środy na godz. 17,oo. Dzieci przychodzą z lampionami i siadają między rodzicami a młodzież z indeksami. Spowiedź adwentowa codziennie 15 minut przed Mszą św.

2) W ubiegłym tygodniu zostały zostały rozniesione po domach poświęcone opłatki wigilijne. Kto nie otrzymał to proszę po odbiór do zakrystii. Bóg zapłać za ofiary składane do kopert z racji otrzymanych opłatków. Do opłatków dołączyłem plan kolędy i potrzebne informacje… Bardzo serdecznie dziękuję Ewie i Mirkowi Szymeczko i siostrom Gieni i Kasi za przygotowanie i rozniesienie opłatków.

3) Od dzisiaj nabywamy świece Caritas na stół wigilijny, które poświęcę wraz z wieńcem adwentowym przed błogosławieństwem. Świece duże po 20 zł a małe po 7 zł.

4) W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych bedę odwiedzał przed świętami i zapraszam na mszę św. ku czci Serca PJ  na godz. 17,oo i nabożeństwo pierwszopiątkowe przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. W I sobotę o 7,15 rozważanie różańcowe i o 8,oo msza św. wynagradzajaca NSM.

5) W przyszłą drugą niedzielę adventu przeżywamy XXII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie… Zbiórka do puszek na ten cel.

6) Wójt Gminy Żary zaprasza seniorów z Siodła do bezpłatnych szczepień przeciwko grypie; bliższe info w gablocie.

7) Policjanci przestrzegają – nie pozwólcie się Państwo oszukiwać. Pamiętajcie – policjanci nie dzwonią i nie pytają o wasze pieniądze i dane kont bankowych. Nigdy nie przekazujcie waszych pieniędzy obcym osobom i nie wpłacajcie na obce konta. Jeżeli ktoś do was dzwoni i prosi o pieniądze, proszę się rozłączyć i powiadomić policję pod numer 112.

8) Bóg zapłać rodzinom z Pułaskiego od 45 do 18 za posprzatanie światyni i wieniec adwentowy, szczególnie tu wczoraj pracującym: Leńczuk, Zielińscy, Maciejczak, Stopera, Staruszek, Chyl, Przybyła. I składającym ofiary… Zapraszam w sobotę ostatnią część Pułaskiego i tych, którzy wcześniej nie mogli…

Bardzo dziękuję panu sołtysowi z Siodła i panom Jankowi, Ryszardowi i Hubertowi za opróżnienie kosza przy cmentarzu oraz tej młodzieży, która wczoraj grabiła i wywoziła liście…

9) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką i kalendarze… Szczególnie polecam Gościa Niedzielnego z poprzedniej niedzieli z pięknym filmem dokumentalnym o błogosławionym tydzień temu kapłanie…