OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.10.2023 – XXVI Nedziela zwykła.

1 X 2023 – XXVI Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj pierwsza niedziela października, niedziela adoracyjna. Rozpoczyna ona nowy miesiąc ku czci Królowej Różańca św. Zapraszam wszystkie stany do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej świątyni parafialnej. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12,oo, jutro w poniedziałek w „ kościołach domowych” czyli rodzinach, a od wtorku do piątku o godz. 16,3o a w I sobotę miesiąca o godz. 7,15.
2) Od wtorku zmieniamy porządek sprawowanych Mszy św. w tygodniu – na godz. 17,oo a o 16,3o nabożeństwa różańcowe.
3) W sobotę, 7 X, diecezjalna pielgrzymka Róż ŻR i Margaretek do Rokitna; wyruszamy z kościoła o godz. 7,3o. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze; zapisy u p. Geni Piwko – kom: 669 683 850. Plan w gablocie.
4) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota; w piątek od godz. 8,oo będę odwiedzał chorych po domach.
5) W przyszłą niedzielę rozpoczyna się przygotowanie młodzieży dorosłej do Bierzmowania w parafii św. Józefa w Żarach Mszą św. O godz. 18,oo.
6) W przyszłą niedzielę 8 października na Mszy św. o godz. 12,oo poświęcę różańce dzieciom komunijnym, które wręczą im rodzice i jednocześnie nauka październikowa dla rodziców…
7) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Szklarskiej za posprzątanie i przyozdobienie świątyni, szczególnie rodzinom tu wczoraj pracującym: Węgier-2os, Biniek-2os, Wlazło-2os, Miętka, Czarnecka i p.Celinie Włodarskiej za kwiaty oraz składającym ofiary – 35o zł. Zapraszam w sobotę mieszkańców I części Siodła.
8) Wczoraj ślubowali Danuta Bukowska i Stanisław Parzybut; szczęść Boże nowożeńcom na nowej, sakramentalnej drodze życia.
9) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny, Gość Ekstra po 15 zł i Mały Gość Niedzielny w zatroskaniu o dzieci i wnuki.
10 ) Mam już kalendarz na intencje na przyszły rok; proszę po mszach św. w zakrystii lub kancelarii zamawiać msze św. na przyszły rok.
11) Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę w intencji pierwszej sesji XVI zwyczajnego zgromadzenia ogólnego synodu…