OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.12.2018 – Niedziela  św. Rodziny z Nazareth.

1) Życzenia:   W Oktawie Świąt Bożego Narodzenia niech Boże Dziecię błogosławi swą rączką wszystkie pragnienia Waszych serc płynace z wiary, miłości i dobroci. W kolejnym roku Ducha sw. dajmy się prowadzić Jego natchnieniom, aby Rok Pański 2019, który rozpoczynamy był dla nas szczęśliwy, a Matka Boża Szkaplerzna niech nas otacza płaszczem swej opieki.

2) Dzisiaj niedziela w oktawie BN – Niedziela Świetej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa; patronalne święto rodzin katolickich. O godz. 17,oo Msza św. zamówiona przez rodziny, które w kończącym się roku przezywały swoje jubileusze. Proszę o zgłaszanie w zakrystii i dobrowolne ofiary. Podczas tej Mszy św. będą odnawiane przyrzeczenia małżeńskie.

3) W poniedziałek 31 XII, zapraszam na Mszę św. o godz. 17,oo  za zmarłych w tym roku z naszych rodzin i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.

4) We wtorek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Święto nakazane – obowiązek uczestnictwa we Mszy św.

5) W środę o godz. 1o,oo rozpoczynam kolędowe odwiedziny rodzin zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zaczynam od rodzin Siodła według planu dołączonego do opłatków. Plan kolędy w gablocie i na stronie parafialnej. Kolęda będzie odbywała się w dni powszednie od godz. 1o,oo do 13,oo i od 16,oo do 2o,oo. W soboty od 1o,oo do 16,oo. Proszę nowo zamieszkałe rodziny o zgłaszanie się do zakrystii lub Kancelarii parafialnej, która czynna będzie w czasie kolędowym w piątki od godz. 8,oo – 8,45 i soboty od 18,oo do 19,oo. Rodziny, które nie zastanę do południa, będę odwiedzał w danym dniu na koniec.  Bóg zapłać za ofiary złożone do kopert z racji opłatka i na Seminarium oraz do Komitetu Parafialnego… Podczas kolędy można zamawiać Msze św. na cały rok… Proszę aby dzienniczki dzieci komunijnych i indeksy młodzieży do bierzmowania leżały na stole koło krzyża, zapalonych świec, wody świeconej. Przypominam, że przyjęcie kapłana i Błogosławieństwa Bożego na dany rok, jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi z kościołem parafialnym. Na czas kolędy Msze św. w tygodniu o godz. 9,oo.

6) W przyszła niedzielę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas Mszy św. będzie świecenie, kredy, kadzidła i wody. Taca zbierana na Misje św. W tym dniu wyruszą tradycyjnie orszaki Trzech Króli z Żarskich kościołów – info w gablocie.

7) Bóg zapłać mieszkańcom drugiej części Siodła za posprzątanie świątyni i ofiary na ogrzewanie – 15o zł.  Szczególnie dziękuję pracującym: Nowaczyk, Stadler, Wielgosz, łŁuszcz, Dobosz i Mazurkiewicz. Zapraszam w sobotę 5 o1 o godz. 9,oo mieszkańców ostatniej części Siodła.

8) Gorąco pragnę podziękować Wszystkim łączącym się ze mną w moim trudnym doświadczeniu!