OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.12.2019 – Niedziela św. Rodziny z Nazareth.

1) Życzenia: W Oktawie Świąt Bożego Narodzenia niech Boże Dziecię błogosławi swą rączką wszystkie pragnienia Waszych serc płynące z wiary, miłości i dobroci. W roku duszpasterskim poświęconym Eucharystii, życzę głębokiego przeżywania Mszy św. i ożywiania i umacniania na niej wiary świętej, aby Nowy Rok Pański 2020 który w środę rozpoczynamy, był dla nas szczęśliwy a MB Szkaplerzna niech oręduje za nami u tronu łaski Bożej.

2) Dzisiaj niedziela w oktawie BN poświęcona świętej Rodzinie Jezusa, Maryi i Józefa – patronalne święto rodzin katolickich. Na Mszy św. o godz. 11,oo będą dziękowały rodziny, które w tym roku przeżywały swoje jubileusze i odnawiały przyrzeczenia małżeńskie.

3) We wtorek 31 grudnia, zapraszam na Mszę św. o godz. 17,oo z nabożeństwem na zakończenie Starego Roku. Szczególnie zapraszam całe rodziny z których odszedł ktoś bliski…

4) W środę, 1 stycznia, Nowy Rok, Uroczystość Świętej Rodzicielki; Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Święto nakazane – obowiązek uczestnictwa we Mszy św.!

5) W czwartek o godz. 1o,oo rozpoczynam kolędowe odwiedziny rodzin zamieszkałych w Siodle według planu dołączonego do opłatków. Plan kolędy w gablocie i na stronie parafii. Kolęda będzie odbywała się w dni powszednie od 1o,oo do 13,oo i od 16,oo do 2o,oo. W soboty od 1o,oo do 16,oo. Proszę nowo zamieszkałe rodziny o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej, która czynna w czasie kolędowym w piątki od 8,oo – 8,45 i soboty od 18,oo do 19,oo. Rodziny, które nie zastanę do południa, będę odwiedzał w danym dniu na koniec. Bóg zapłać za ofiary złożone do kopert z racji opłatka i na Seminarium oraz do Komitetu Parafialnego… Podczas kolędy można zamawiać Msze św. na cały rok…Proszę aby dzienniczki i indeksy leżały na stole koło krzyża i zapalonych świec, wody święconej. Przypominam, że przyjęcie kapłana i błogosławieństwa Bożego na dany rok, jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi z Kościołem. Na czas kolędy Msze św. w tygodniu o godz. 9,oo a w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 17,oo.!

6) Bóg zapłać mieszkańcom Sikorskiego bloki 1o i 12 za posprzątanie świątyni szczególnie rodzinom tu pracującym: Zabłockim 2os, Sitarek – 2os, Dobosz, Kopaczewska oraz składającym ofiary – 35o zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców bloku Nadzieja.

7) Zaproszenie na Rekolekcje Powołaniowe od 17 – 19 stycznia w Paradyżu; bliższe info na tablicy ogłoszeń.