OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.12.2023 – IV Niedziela Adwentu.

1) Dzisiaj IV Niedziela Adwentu a także Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycję i zwyczaje religijne podczas wieczerzy wigilijnej łącznie z zachowaniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.

2) Msze św. przed południem o godz. 9,oo i 12,oo a wieczorem pasterki o 2o,oo w Szczepanowie a o godz. 22,oo w kościele parafialnym. Tace z nich zbierane na Fundusz Ochrony dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.

3) Wieczerza Wigilijna. Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalamy świecę, czytamy fragment Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela (Łk 2,1-14), dzielimy się opłatkiem składając sobie życzenia, wspólnie śpiewamy kolędy, darujemy sobie winy i urazy – to zwyczaje, które należy zachowywać i przekazywać przyszłym pokoleniom. W tym dniu pod żadnym pozorem nie spożywamy alkoholu ! Poświecone opłatki można jeszcze nabywać w zakrystii.

4) W poniedziałek 25 XII Uroczystość Narodzenia Pańskiego; Msze sw. o godz. 9,oo i 12,oo. We wtorek 26 XII drugi dzień Świąt BN – święto św.Szczepana, pierwszego męczennika; wsłuchujemy się w List Rektora KUL i wspieramy tę uczelnię i Instytut FT w Zielonej Górze ofiarami na tacę.

5) W środę św. Jana, Apostoła i Ewangelisty a w czwartek święto Świętych Młodzianków męczenników. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich; na mszach odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków.

6) Nasza schola Żar Miłości organizuje w Siodle na Sali Sylwestra; bliższe info i zapisy na stronie Żar Miłości i u p. Halinki. Również schola wraz z Panstwową Szkołą Muzyczną I stopnia w Żarach zaprasza na Koncert Bożonarodzeniowy który odbędzie się 7 stycznia w naszym kościele o godz.16,3o; bliższe info na tablicy ogłoszeń.

7) Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za dekorację świąteczną i posprzątanie świątyni oraz pani Ewie, Mirkowi i Kamilowi za włączenie sie w dekoracje. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni na godz. 9,oo mieszkańców bloku Nadzieja.

Bardzo dziękuję Paniom, które pracowały na plebanii przy posiłkach dla księży spowiedników i ofiarowały smaczne ciasto…

8) Przy wyjściu nabywamy świąteczną prasę katolicką z kalendarzem Niedziela i podwójny numer Gościa Niedzielnego z płytą… oraz świąteczne Echo Kunic.

9) W czwartek w Słońsku odbył się pogrzeb śp +  ks.kan. Jozefa Drozda, wieloletniego proboszcza tej parafii, który wprowadził ks. Artura Adamczaka w tą parafię i zakończył ziemską posługę… Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…