OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.10.2018 – XXVIII  Niedziela  zwykła.

1) Dzisiaj- XVIII Dzień Papieski obchodzony pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Przy wyjściu składamy ofiary do skarbonek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspiera młodzież wybitnie uzdolnioną z rodzin ubogich.

2) We wtorek, 16 października,  4o rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Parafia NSPJ w Żarach zaprasza na uroczystości 4o-lecia wyboru i 1oo-lecia odzyskania Niepodległości, dnia 17 października  w środę na godz. 17,oo…

3) Zaproszenie na Koncert z okazji dnia Papieskiego w Żarach w piatek 19. 1o 2018  do Kościoła Rektoralnego na godz. 18,oo…

4) Od poniedziałku w naszej parafii zmiana godzin sprawowania nabożeństw; i tak nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16,3o a po nim Msza św. o 17,oo.; także w niedziele. Dzisiaj różaniec jeszcze o godz. 17,3o w intencji Nauczycieli i Wychowawców.

5) W czwartek 18 X – św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Różanec w intencji pracowników Służby Zdrowia. W piątek 19 X, rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który przypomniał nam że wolność jest w nas.

6) W sobotę o godz. 16,5o młodzież przed bierzmowaniem rozpoczyna październikowe spotkanie; obecność z indeksami obowiązkowa, także w środę na różańcu.

7) Zapraszamy małżeństwa pragnące umocnić lub odbudować wzajemną więź, lepiej zrozumieć siebie, otrzymać wskazówki do przepracowania kryzysu na rekolekcje, które odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu w dniach 26 – 28 X. Rekolekcje prowadzi ks. Zbigniew Tartak wraz z pracownikami Fundacji Blisko Domu oraz zespołem ewangelizacyjnym Syjon. Szczegółowe info i zapisy na WWW.fundacjabliskodomu.pl.

8) Bóg zapłać mieszkańcom  I części Sikorskiego za posprzątanie świątyni, szczególnie tu pracującym rodzinom: Pająk-2os, Kruczkiewicz, Ledwoch, Lisiecki; i składającym ofiary – 25o zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców drugiej części Sikorskiego – bloki 1o i 12.

9) Szczególnie dziękuję p. Ciechanowicz i pracującym z firmy Tandem za opróżnienie kosza przy cmentarzu parafialnym.

1o) Przyszła niedziela jest Misyjną – taca na utrzymanie Misji św.

11) We wtorek zmarła śp. +Stefania Wołosiuk; pogrzeb odbył się w piątek o 1o,oo. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…