OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.10.2019 – XXVIII Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj XIX Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Przy wyjściu składamy ofiary do skarbonek na żywy pomnik św. Janowi Pawłowi II w postaci stypendium dla wybitnie uzdolnionej młodzieży z rodzin ubogich.

2) Również dzisiaj 13 października ostatni Dzień Fatimski; zapraszamy na różaniec na 17,3o i po Mszy św. na procesję z figurą MB fatimskiej wokół świątyni.

3) Od wtorku zmiana godzin sprawowania nabożeństw i tak nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16,3o a Msze św. o 17,oo, także w niedziele.

4) W poniedziałek 14 X, Dzień Edukacji, pamiętajmy w modlitwie różańcowej w intencji naszych nauczycieli i wychowawców. W piątek 18 X – sw. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby zdrowia – różaniec za pracowników tej służby.

5) W sobotę, 19 X, spotkanie młodzieży przygotowując ej się do Bierzmowania.

6) W przyszłą niedzielę taca  przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła; będzie także liczenie wiernych uczestniczących w liturgii.

7) Od dzisiaj przy wyjściu odbieramy ze stolika kartki wypominkowe i koperty – „Ofiara na Seminarium” do których wkładamy ofiary na utrzymanie naszego Seminarium w Paradyżu i karteczkę z naszym adresem i wysokością ofiary. Koperty składamy na ołtarzy lub dołanczając do ofiary na tacę. Bóg zapłąć rodzinom, które już spełniły swój obowiązek i wsparły nasze seminarium…

8) Bardzo dziękuję za sprzątanie i dekorowanie świątyni mieszkańcom ul. Armii Krajowej a szczególnie wczoraj tu pracującym rodzinom: Łabowskich 4os, Sałdan, Leńczyk 2os, Sadulska, Ziółkowska, Gryglas. I składającym ofiary – 61o zł z czego na kwiaty 7o zł. Zapraszam w sobotę na godz. 9,oo mieszkańców I części Osadniczej (bez Wrzosowej) i Na Wzgórzu.

9) Za tydzień o godz. 10,5o – spotkanie październikowe rodziców dzieci komunijnych…

10) W ubiegłym tygodniu zakończył ziemskie życie sp + Marek Śmiłowski z Westerplatte; pogrzeb odbył się w piątek o 11,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…