19  XI 2017  –  XXXIII  Niedziela  zwykła.

1) Dzisiaj trzecia niedziela synodalna na temat:” Parafia jako środowisko wzrastania w chrześcijańskim powołaniu każdego wierzącego.” Wczoraj obradowali przedstawiciele parafii na temat „Parafia – wspólnota wiary, czy punkt usług religijnych ?” Dziękuję uczestnikom za owocne obrady.

2) W poniedziałek, 2o XI, rozpoczyna się  Kurs Przedmałżeński w parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach i potrwa do 25 XI; nauki codziennie o 18,45.

3) We wtorek, 22 XI na godz. 18,oo , zapraszam na Mszę św do kościoła Wniebowzięcia NMP w Żarach z okazji Jubileuszu 7o – lecia chóru „Con Anima” w imieniu naszej Pani organistki Krystyny Januszkiewicz i swoim. Zachęcam szczególnie naszych Panów do zaangażowania się w prace chóru  4) W środę – św Cecyli dz. i M. i patronki chórów i scholi…

5) W sobotę Mszą św o 17,oo rozpoczyna się pierwsze listopadowe spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania; proszę rodziców o obecność. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11,oo rodzice dzieci komunijnych mają spotkanie listopadowe – podpisane w indeksach…

6) W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym, Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne naszego Wyższego Seminarium w Gościkowie – Paradyżu. Ofiary na tacę na potrzeby Seminarium. Bóg zapłąć rodzinom, które już złożyły ofiary do kopert na utrzymanie naszego Seminarium. Koperty pobieramy ze stolika…

7) Bóg zapłać  rodzinom Repeć, Zabłockich i Jung za posprzątanie świątyni i złożone ofiary. Pozostałe rodziny z Lelewela bloki 9 i 9a składają ofiary na ogrzewanie przy stoliku… W sobotę o 9,oo mieszkańcy Lelewela z bloków 11 i 13 sprzątają świątynię i składają ofiary na ogrzewanie…

8) Wczoraj został naprawiony piec ogrzewania kościoła; dziękuję p. Jankowi Tartak za wielogodzinną pracę z przedstawicielem firmy serwisowej…

9) W ubiegłym tygodniu zmarła zaopatrzona Sakramentami św + śp Ewa Kmieć ze Strazackiej; pogrzeb odbył się wczoraj o 12,oo. Wieczny odpoczynek racz jej dac Panie…

1o) Na ekrany kin wchodzi film pt. „Sprawa  Chrystusa”…