OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17.11.2019 – XXXIII Niedziela zwykła.

1) Wczoraj odbyło się listopadowe spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania; dzisiaj spotkanie rodziców dzieci komunijnych i odbiór poświęconych modlitewników.

2) Dzisiaj przedostatnia niedziela roku liturgicznego; z woli papieża Franciszka III Światowy Dzień Ubogich. Jednocześnie dzisiaj dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych.

3) W piątek 22 XI – św. Cecyli, dz. i męcz, patronki muzyki kościelnej, chórów i scholii. Życzę pani organistce Joannie, naszej scholii i naszym chórzystom przemożnej opieki św. Cecylii i dziękuję za dotychczasową współpracę. Nasza schola otrzymała dzisiaj prezent od rodziców dzieci komunijnych, w ramach daru ołtarza dzieci komunijnych, nowe kolumny nagłaśniające… Msza św. w intencji chóru „Con Anima” o godz. 18,oo w kościele Wniebowzięcia NMP w Żarach.

4) Zapraszamy mężczyzn naszej parafii na Rekolekcje dla nich, które odbędą się w Domu Rekolekcyjnym 22 – 24 listopada pod hasłem „On wstał i poszedł za Nim”; bliższe info na plakacie w gablocie.

5) Najbliższy Kurs Przedmałżeński odbędzie się w parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach a rozpocznie się 25 listopada i zakończy 3o XI. Nauki w salce na plebanii codziennie o godz. 18,3o.

6) Bóg zapłać mieszkańcom II części Aleji WP za posprzątanie świątyni, szczególnie wczoraj pracującym rodzinom: Budas, Pawluś, Stęplowscy i Pawlus Katarzyna i składającym ofiary – 18o zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo pozostałych mieszkańców ALeji WP od 132 do końca i ul. Bitnera, Okulickiego…

7) Przyszła niedziela to ostatnia w roku liturgicznym – Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne naszego Seminarium w Paradyżu. Ofiary składane na tacę na utrzymanie naszego Seminarium. Bóg zapłąć rodzinom, które już złożyły ofiary do kopert na utrzymanie naszego Seminarium w duchu piątego przykazania kościelnego. Koperty pobieramy ze stolika z gazetami… Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane cegiełki na złote korony dla MB Paradyskiej. Bliższe info w liście księdza Rektora Seminarium.

8)  W ubiegłym tygodniu zmarli z naszej parafii śp + Krzysztof Bartkowiak z Grunwaldzkiej, pogrzeb odbył się w sobotę o godz. 1o,oo i śp + Leszek Kuloza ze Szczepanowa, pogrzeb odbył się w sobotę o 12,oo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…