OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 XII 2017  – Niedziela  św. Rodziny z Nazareth.

1) Życzenia:  W Oktawie Świąt Bożego Narodzenia niech Boże Dziecię błogosławi swą rączką wszystkie pragnienia Waszych serc płynące z wiary, miłości i dobroci. W roku Ducha św. dajmy się prowadzić Jego natchnieniom, aby Rok Pański 2018, który rozpoczynamy był dla nas Szczęśliwy, a Matka Boża Szkaplerzna niech otacza nas płaszczem swej opieki.

2) Dzisiaj niedziela w oktawie BN – Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa; patronalne święto rodzin katolickich. O godz. 17,oo – nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.  W poniedziałek, 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nowy Rok. Światowy dzień modlitwy o pokój. Święto nakazane – obowiązek uczestnictwa we Mszy św.

3) We wtorek od godz 1o,oo rozpoczynam  kolędowe odwiedziny  rodzin zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zaczynam od mieszkańców Siodła według planu dołączonego do opłatków.Plan kolędy w gablocie i na stronie parafialnej. Kolęda będzie odbywała się w dni powszednie od 1o,oo do 13,oo i od 15,3o do 2o,oo. W soboty od 1o,oo do 16,oo. Proszę nowo zamieszkałe rodziny o zgłaszanie się do zakrystii lub Kancelarii parafialnej, która czynna będzie na czas kolędy w piątki od 8,oo do 8,45 i soboty od 18,oo do 19,oo. Rodziny, które nie zastanę do południa,  będę odwiedzał w danym dniu na koniec. Bóg zapłać za złożone ofiary do kopert na Seminarium i z racji opłatka oraz do Komitetu Parafialnego… Podczas wizyty duszpasterskiej można zamówić Msze św na cały rok… Proszę aby dzienniczki dzieci komunijnych, indeksy młodzieży do Bierzmowania leżały na stole koło krzyża, zapalonych świec, wody święconej Przypominam, że przyjęcie kapłana i Błogosławieństawa Bożego na dany rok, jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi rodziny z Kościołem parafialnym a przez to i Kościołem powszechnym. Na czas kolędy Msze św codzienne o godz 9,oo.

4) W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto nakazane. Msze św z poświęceniem kredy, kadzidła i wody, jak w niedziele. Taca zbierana na Misje św. Serdecznie zapraszam chór „Con Anima” z Żar na Msze o 9,oo i 11,oo a po Mszy o 9,oo na Koncert kolęd w wykonaniu chóru i Pani Moniki Sagan. W tym dniu wyruszają tradycyjnie orszaki Trzech Króli…

5) Bóg zapłać mieszkańcom pierwszej części Osadniczej za posprzątanie świątyni i składającym ofiary – 3oo zł. i pracującym rodzinom: Kusz-2os, Gładkowscy-2os, Marciniszyn-2os, Nowakowski Wołowska, Kochmaniewicz, Mocydlarz, Szmania, Żelazko i Pęksa. Zapraszam w piątek o 17,oo celem posprzątania świątyni pozostałych mieszkańców Osadniczej i „Na Wzgórzu”.