OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.08.2021 – XXI Niedziela zwykła.

1) Wspólnota Modlitwy Różańcowej zaprasza wszystkich czcicieli Maryi na pielgrzymkę do Rokitna w pierwszą sobotę września – dnia 4 września; koszt – 40 zł. Zgłoszenia przyjmuje pani Eugenia Piwko – kom: 669 683 850.

2) Kalendarz liturgiczny przypomina: wtorek – św. Bartłomieja Apostoła; czwartek – uroczystość NMP Częstochowskiej; piątek – św. Moniki, sobota – św. Augustyna bpa i dk. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom i odpoczywającym w naszej parafii życzę przemożnej opieki św. patronów.

3) Zapowiedzi: Stachów Marcin i Kopaczel Karolina z Osadniczej st. Wolnego – III.

4) Dziękuję rodzinom z II cześci Sikorskiego bloki 10 i 12 za posprzątanie i udekorowanie świątyni, szczególnie wczoraj tu pracującym: Zabłockich-2os, Kopaczewskich, Andruszkiewicz i składającym ofiary – 290 zł. W sobotę zapraszam rodziny z III części Sikorskiego – bloku Nadzieja .

5) Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi wspomnienie o zmarłym arcybiskupie Henryku Hozerze oraz o tym jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie; a w Niedzieli przekonuje, że ludzie nie dzielą się na wierzących i niewierzących, ale na wierzących i bałwochwalców; czcicieli Boga i czcicieli ludzi lub przedmiotów; miłośników Bożej wielkości i miłośników ludzkiej małości; oraz o żarskim organmistrzu Gustawie Heinze…

6) W ubiegłą niedzielę przyjęliśmy do naszej rodziny parafialnej przez chrzest św. Anielę Sarę Boś, siostrzenicę ks. Łukasza Popko dominikanina, którego siostra wraz z mężem mieszkają z nami na ul. Osadniczej.

 

Marcel Proust podpowiada:                                                                                                                                    ” Bądźmy wdzięczni tym, którzy czynią nas szczęśliwymi: są wspaniałymi ogrodnikami, dzięki którym nasze dusze kwitną.”