OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.01.2022 – III Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj trzecia Niedziela zwykła z woli papieża Franciszka – Niedziela Słowa Bożego. To dobra okazja, by lepiej zgłębiać naukę Kościoła o roli Pisma św. w duchowości wiernych. Zachęcam do korzystania 10 minut przed każdą Mszą św. niedzielną i świąteczną z wprowadzenia multimedialnego w liturgię Słowa…

2) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek – św. Franciszka Salezego bpa i DK; wtorek – Nawrócenie św. Pawła Apostoła – święto; środa – Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa; piątek – św. Tomasza z Akwinu DK i Kap. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom serdeczne życzenia i przemożnej opieki świętych patronów.

3) W czwartek  27 01 – „ Żary dla Jezusa” Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w Kościele rektoralnym o godz. 18,30 na Kaczym Rynku.

4) Bóg zapłać mieszkańcom II części Osadniczej i Wrzosowej za posprzatanie i zabezpieczenie świątyni, szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Żelazko, Szmania, Niemyjscy, Strzała, Spychalscy i Stachów-2os. Oraz składającym ofiary – 190 zł. Zapraszam w sobotę mieszkańców Alei Wojska Polskiego od 100 do krzyża.

5) Przypominam rodzicom dzieci komunijnych (także chodzących do szkół w Żarach), że 2 lutego – w środę na Mszy św. o 17,oo spotkanie lutowe i po nim demontaż dekoracji świątecznej.

6) Przy stoliku nabywamy prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny i w zatroskaniu o wnuki Mały GN oraz Dzień Pański z ogłoszeniami.

7) W ubiegłym tygodniu zmarł w szpitalu w Torzymiu śp + Sylwester Koman z Lelewela; pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 10,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…