OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21.01.2024 – III Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj trzecia niedziela zwykła, z woli papieża Franciszka – Niedziela Słowa Bożego. To dobra okazja, aby lepiej zgłębić naukę Kościoła o roli Pisma św. w duchowości wiernych. Zachęcam do korzystania 10 minut przed mszą niedzielną i świąteczną do wprowadzenia multimedialnego w liturgię Słowa… i rodzinnego czytania Pisma św. przynajmniej w niedziele i święta; pomaga w tym dzień Pański.

2) Kalendarz liturgiczny przypomina: środa – św. Franciszka Salezego Bpa, DK; czwartek – Nawrócenie św. Pawła Ap; piątek – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; wszystkim solenizantom i jubilatom ślę serdeczne życzenia.

3) W sobotę o godz. 9,oo mieszkańcy drugiej części Osadniczej i Wrzosowej sprzątają i odśnieżają świątynię.

4) W przyszłą sobotę wyjeżdżam do sanatorium w ramach mojego urlopu; w tym czasie będzie mnie zastępował ks. Tomasz Matyjaszczyk z Domu Rekolekcyjnego kom: 601 894 109.

Kancelaria w tym tygodniu czynna w czwartek i piatek od 17,45 do 18,3o.

5) Przypominam rodzicom dzieci komunijnych (także chodzących do szkół w Żarach), że 2 lutego w piątek po Mszy św. o 17,oo demontują dekorację świąteczną i sprzątają świątynię. Obecność obowiązkowa! Spotkanie lutowe odbędzie się w ostatnią niedzielę 25 lutego.

6) Przy stoliku nabywamy prasę katolicką bardzo pomocną w rozumieniu i stosowaniu w życiu codziennym Słowa Bożego –  Niedziela, Gość Niedzielny i Mały GN.