OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.01.2023 – III Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj trzecia niedziela zwykła, z woli papieża Franciszka – Niedziela Słowa Bożego. To dobra okazja, by lepiej zgłębić naukę Kościoła o roli Pisma św. w duchowości wiernych. Zachęcam do korzystania 10 minut przed każdą Mszą sw. niedzielną i świąteczną z wprowadzenia multimedialnego w liturgię Słowa…

2) Kalendarz liturgiczny przypomina: wtorek – św. Franciszka Salezego bpa i DK, środa – święto Nawrócenie św. Pawła Apostoła; Czwartek – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; sobota – św. Tomasza z Akwinu. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom serdeczne życzenia a szczególnie dzisiaj  czcigodnym dziadkom i wczorajszym babciom radości z przejmowanej wiary przez wnuków…

3) Bóg zapłać mieszkańcom ostatniej części Lelewela za posprzątanie i odśnieżenie świątyni; szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Jastrzębskich, Wojdyło, Szymeczko i składającym ofiary – 245 na ogrzewanie i sól do posypywania. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców Armii Krajowej.

4) Przypominam rodzicom dzieci komunijnych (także chodzących do szkół w Żarach), że 2 lutego w czwartek na Mszy św. o 17,oo spotkanie lutowe i demontaż dekoracji światecznej. Obecność obowiązkowa…

5) Przy stoliku nabywamy prasę katolicką bardzo pomocną w rozumieniu Slowa Bożego i stosowania go w codziennym życiu…

6) Uwaga! Od pierwszej niedzieli lutego następuje zmiana porządku sprawowania Mszy św. niedzielnych i świątecznych z godziny 11,oo jak do tej pory na godz. 12,oo. Pozostałe Msze św. bez zmian. O tą zmianę prosiło  w ramach kolędy wiele rodzin.