OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.08.2018 – XIX  Niedziela  zwykła.

1) Dzisiaj druga niedziela sierpnia, miesiąca modlitwy o trzeźwość. Módlmy się codziennie 10 minut przed każdą Mszą św Koronką do Bożego Miłosierdzia o trzeźwość w rodzinach . Przed ołtarzem jest wyłożona Księga Trzeźwości; proszę o podpisy w niej pod intencją Bogu znaną i dziękuję za już złożone.

2) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na KUL i Instytut Teologiczny w Zielonej Górze. Mszy św. o 18,oo dzisiaj i 15 sierpnia nie będzie. !

3) Zapowiedzi: Chmielowski Mateusz z Marszowa i Dziadek Sylwia z Grunwaldzkiej st wolnego – III; Nicolas Mignotte z Francji i Agata Górka z Lelewela, oboje cywilnie związani – I.                            Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w piątek od 19,oo – 2o,oo i sobotę od 1o,oo – 11,oo

4) Jutro 13 sierpnia – Dzień Fatimski; zapraszam na różaniec o godz. 18,oo, Mszę św. o godz. 19,oo z procesją z figurą fatimską wokół świątyni.

5) Dzisiaj na Jasną Górę wchodzi piesza pielgrzymka naszej diecezji. Dziękujemy Bogu i Maryji za ich modlitwy i świadectwo żywej wiary.

6) W środę – 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP, głównej patronki naszej diecezji i Wojska Polskiego. Msze św.,  zakończone błogosławieństwem ziół i kwiatów, o godz. 9,oo, 11,oo i w Szczepanowie o 13,oo. Suma odpustowa w sąsiedniej parafii o godz. 18,oo. Taca z tej Uroczystości przeznaczona jest na pomoc w remontach dla najbiedniejszych parafii naszej diecezji.

7) Bóg zapłać mieszkańcom pierwszej części Osadniczej za posprzątanie świątyni; szczególnie pracującym tu rodzinom: Nowakowscy -2os; Marciniszyn – 2 os, Kusz -3 os, Peksas, Szmania, Żelazko, Benesz, Wołowska, Kochmaniewicz; i ofiarodawcom – zebrano 345 zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo pozostałe rodziny z ul Osadniczej.

8) Wczoraj ślubowali Śliwińska Katarzyna i Wiśniewski Paweł; szczęść Boże młodym małżonkom na nowej drodze życia.

9) W ubiegłym tygodniu zmarł śp + Wiesław Biegański z ul. Żołnierskiej; pogrzeb odbył się w sobotę o godz. 11,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

10) Bardzo serdecznie dziękuję księżom:  Tadeuszowi Czapkowiczowi , rezydentowi z Żar i Tomaszowi Matyjaszczykowi za zastępstwo na czas mojego urlopu, który kończę w piątek. Również bardzo serdecznie dziękuję Panom Jankowi Tartak i Eugeniuszowi Zagórskiemu za troskę o świątynię!

11) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Dzień Pański a także  gratisowo  wakacyjny numer Echo Kunic.