OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.07.2018 -XV  Niedziela  zwykła.

1) Wczoraj, 14 lipca, odbyła się doniosła uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru dla OSP Żary – Kunice. Na Mszy św. o godz. 15,oo poświęciłem sztandar pod hasłem „Bogu na chwałę ludziom na pożytek”. Bardzo serdecznie dziękuję panu prezesowi Danielowi Sobków i wszystkim naszym strażakom za zorganizowanie tej przepięknej uroczystości. Szkoda tylko, że nasi wierni nie dopisali…

2) Dzisiaj w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Szkaplerznej przeniesiona z 16 lipca. Suma odpustowa z procesją o godz. 12,3o, którą poprowadzi ks. Adam Tablowski ,proboszcz z Olbrachtowa . Wcześniej, od godz. 11,3o różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu. Jak co roku, będzie możliwość nabycia i przyjęcia poświęconego Szkaplerza św. Bardzo serdecznie dziękuję tym Parafianom, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i przeżycie uroczystości odpustowej… Szczególnie dziękuję chórowi „Con Anima” pod dyrekcją pani Krystyny Januszewicz z Żar za przybycie i uświetnienie naszej uroczystości. Dzisiaj Mszy św. o godz. 18,oo nie będzie!

3) Od wtorku jadę na urlop. W tym czasie do 5 sierpnia będzie mnie zastępował ks. Tomasz Matyjaszczyk, dyrektor domu rekolekcyjnego – kom:  6o1 894 109. Kancelaria Parafialna będzie czynna wyjątkowo w tym tygodniu od godz. 19,oo do 2o,oo a następnie od 17 sierpnia…

4) Zapowiedzi: Wiśniewski Paweł z Grabika i Śliwińska Katarzyna z Lelewela, st wolnego – III;  Nowak Marcin z Powstańców i Pękala Katarzyna z Żar, oboje st. Wolnego – II.

5) Na tablicy ogłoszeń mamy zaproszenia na pielgrzymki; Bóg zapłać naszym pieszym pielgrzymom  do Rokitna i na Jasną Górę za ich trud, modlitwy i świadectwo żywej wiary. Jest jeszcze parę miejsc na pielgrzymkę do Rumunii we wrześniu; bliższe informacje  na tablicy ogłoszeń.  Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny a nie swobodny !

6) Ogłoszenie Caritas: osoby zainteresowane odbiorem żywności z magazynu Caritas, proszę o przynoszenie skierowań z Opieki Społecznej, do końca sierpnia. Składamy we wtorki od 16,oo w magazynie Caritas u pani Krystyny Bąk.

7) Bóg zapłać mieszkańcom Lelewela od 1 do 13 za posprzątanie świątyni, szczególnie pracującym tu rodzinom: Zabłockich, Repeć, Goc, Bąk, Trybus, Stęplowskim, Pużak, Szymańskich, Serwickich, Stęplowskich, Czabaj, Duziak i składającym ofiary – 278 zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców II części Lelewela od numeru 15 do 41 i bloki 14, 16, 18, 2o, 22, 24. Szczególnie pragnę podziękować paniom Marysiom dekoratorkom z Siodła za przystrojenie świątyni kwiatami.

8) W czwartek zakończył swą ziemską pielgrzymkę śp + Jan Cichocki z Pułaskiego; pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…