OGŁOSZENINA PARAFIALNE – 17.03.2019 – II Niedziela Wielkiego Postu.

1) Dzisiaj, w 2 niedzielę Wielkiego Postu, przezywamy dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami pod hasłem: ”Misjonarze mocą Ducha”. Przy wyjściu, zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

2) W poniedziałek i wtorek Parafia św. Józefa w Żarach zaprasza na Peregrynację Obrazu św. Jozefa Kaliskiego. 18 III o godz. 18,oo powitanie obrazu i Suma odpustowa. Po niej posiłek a  o  godz. 2o,oo spotkanie mężczyzn w kościele a ministrantów starszych (od kl. VIII) w salce na plebanii. We wtorek 19 III o godz. 9,oo godzinki o św. Józefie i czuwanie adoracyjne; o godz. 10,oo Msza św. w intencji rodzin; o 11,oo – modlitwa o nawrócenie grzeszników (Żywy Różaniec) 12,oo – Modlitwa o pojednanie i pokój (PZ Caritas); 13,oo – Modlitwa o powołania(Przyjaciele Paradyża, Margaretki); 13,45 – Modlitwa w intencji rodzin (pozostałe grupy); 14,3o – Koronka do Bożego Miłosierdzia i pożegnanie obrazu… Dzisiaj mężczyźni odbierają obrazki św. Józefa ze stolika.

3) Przypominam, że rekolekcje wielkopostne w parafii odbędą się od 6 kwietnia do 9 IV; nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piatki o godz. 17,3o a Gorzkie Żale w niedziele o 17,3o.

4) Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych w Głogowie 22 – 24 marca; bliższe info i zapisy – Ks. Rafał Zendran kom: 722 322 122.

5) Katolicka Szkoła Podstawowa w Żarach ogłasza nabór uczniów do kl. I na rok 2019/2020 – zapisy  w czwartek 4 kwietnia o godz. 17,oo w szkole na ul. Kalinowskiego 15… Bliższe informacje w gablocie przy kościele.

6) Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji…

7) Bóg zapłać mieszkańcom ostatniej części Lelewela za posprzątanie świątyni, szczególnie tu pracującym rodzinom: Szymeczko-2os, Jastrzębskich, Wojdyło, Raczkowska i Kostro i składającym ofiary – 2o3 zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców Armii Krajowej.

8) Przy stoliku nabywamy prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Dzień Pański oraz składamy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

9) W przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów Na Jasną Górę…

10) Wczoraj w Domu Rekolekcyjnym odbyło się IX Sympozjum poświęcone założycielce Zofii Jurczyńskiej z udziałem ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego, który przewodniczył Mszy św. i wygłosił Słowo.