OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 09.09.2019 – XXVI Niedziela zwykła.

1) W ubiegłą niedzielę po Mszy św. o 11,oo odbyło się pierwsze spotkanie dzieci komunijnych  i ich rodziców; następne w niedzielę 6 października. Przypominam, że  Pierwsza Komunia św.  w naszej parafii jest zawsze 3 maja; dzisiaj rodzice składają po Mszy św. deklaracje zapisujące dzieci do pierwszej spowiedzi i komunii sw. W przyszłą niedzielę poświęcę i wręczę tym dzieciom różańce.

2) Wczoraj było pierwsze spotkanie młodzieży kl VII i VIII przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców…

3) Bardzo proszę rodziców o zapisywani w zakrystii po Mszach św.  chłopców na ministrantów a dziewczynki do scholii.

4) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz 8,oo odwiedzam chorych po domach a od 17,oo spowiedź pierwszo piątkowa, Msza św i nabożeństwo. Proszę rodziców o przypominanie dzieciom o spowiedzi św.

5) W sobotę o godz. 7,2o rozpoczyna się pielgrzymka Róż ŻR i Apostolatu Margaretka do Rokitna. Zapisy u pani Gieni Piwko – kom: 669 683 850. Plan w gablocie.

6) We wtorek 1 października rozpoczyna się z woli Ojca św. Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”. Zapraszam codziennie na nabożeństwa różańcowe z modlitwą za polskich misjonarzy  i misjonarki w duchu prośby papieża… Nabożeństwa codziennie o godz. 17,3o.

7) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek – św. Hieronima, prezb. I dk; wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz i dk; środa – św. Aniołów Stróżów; piątek – św. Franciszka z Asyżu; w sobotę – św. Faustyny Kowalskiej, dz. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzę przemożnej opieki świętych patronów.

8) Wczoraj, niestety mieszkańcy Lelewela z bloków 14,16,18,20,22 i 24 oraz 15 – 41 nie posprzątali i udekorowali świątyni MB Szkaplerznej i okazali niesprawiedliwość wobec sprzatających i odpowiedzialnych wiernych. W sobotę o godz. 9,oo zapraszam ostatnią część Lelewela od 43 do krzyża.

9) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką…

10) We wtorek o godz. 12,oo odbył się pogrzeb śp + Anny Skwarek z Marszowskiej; wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…