OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.09.2021 – XXVI Niedziela zwykła.

1) Dziękuję mężczyznom z naszej parafii którzy wczoraj pielgrzymowali do Międzyrzecza, aby tam czerpać moc od Pierwszych Męczenników Polskich do odważnego dawania świadectwa żywej wiary.

2) Wczoraj odbyło się spotkanie wrześniowe młodzież przygotowującej się do Bierzmowania z kl. VII i VIII i ich rodziców. W poniedziałek w parafii odbędzie się spowiedź i próba pieśni przed Bierzmowaniem, które odbędzie się w parafii św. Józefa w Żarach  o godz. 18,30. Nasza młodzież z kl pierwszych średnich będzie bierzmowana w parafii św. Józefa w Żarach 3o IX na Mszy św. o godz. 18,30.

3) Dzisiaj rodzice dzieci kl. Trzecich zapisują na przygotowanie do Pierwszej spowiedzi i Komunii św. po Mszy św. o godz. 11,oo. Przypominam rozporządzenie Księdza Biskupa, że dzieci przeżywają I Komunię na terenie parafii na której mieszkają a nie gdzie chodzą do szkoły…

4) Dzisiaj w Kościele 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodzcy; wsłuchajmy się w Komunikat Episkopatu Polski i Orędzie Ojca św. na ten dzień…

5) W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca; w piątek od godz. 8,oo odwiedzam chorych po domach. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe o godz. 17,3o na które zapraszam wszystkie stany – dzieci, młodzież rodziców i starszych… W sobotę zapraszam na 7,15 na rozważanie różańca i Mszę św. Wynagradzającą ze zmianą tajemnic .

6) Zapowiedzi: Stroynowski Piotr z Pionierów i Kazior Monika z Lublinca, st wolnego – III,

7) Dzisiaj liczenie wiernych obecnych na liturgii

8) Bóg zapłać jednej rodzinie ze Szklarskiej za posprzątanie i przyozdobienie światyni a gdzie odpowiedzialność za kościół pozostałych mieszkańców. Po rozmowie z przedstawicielami komitetu parafialnego, będę wszystkie sprawy w kancelarii rozpoczynał od deklaracji miejscowych parafian do sprzątania światyni w najbliższą sobotę…

W sobotę zapraszam do sprzątania mieszkańców Powstańców Wlkp – cała i Batalionów Chłopskich oraz tych, którzy chą załatwić jakąkolwiek sprawę w kancelarii parafialnej (poza przyjeznymi).

9) Wczoraj ślubowali w naszej świątyni Katarzyna Jaworska i Tomasz Kajda. Szczęść Boże na nowej drodze życia i Bóg zapłać za przyozdobienie świątyni  kwiatami.

10) W ubiegłym tygodniu zakończyli ziemskie życie śp + Zbigniew Stanecki z Żar; pogrzeb odbył się w piątek o 10,oo oraz śp + Franciszek Jung z Pułaskiego; pogrzeb odbędzie się we wtorek o 11,oo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…