Daily Archives: 5 września 2021

JESIENNA PROPOZYCJA ODNOWY

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Minęły już wakacje, życie po urlopach wraca do normalnego trybu, dlatego pragnę zachęcić do regularnego uczestnictwa w grupach modlitewnych
w swojej okolicy.

O. John podczas konferencji na stadionie powiedział:

„Proszę cię teraz, abyś mówił do Pana. Wznieś swoją dłoń i mów do Pana Jezusa Chrystusa. On pyta cię: co chcesz, abym ci uczynił? Mów do Niego, mów o sobie, o swojej rodzinie, o swojej chorobie, o swoim życiu, o swojej pracy, o tym wszystkim, o czym chcesz Mu powiedzieć. Mów do Niego, bo tylko Jezus może cię wysłuchać i uzdrowić. Wylej przed Nim swoje serce”.

Bogu spodobało się, żebyśmy doświadczenie wiary przeżywali we wspólnocie tej małej i tej dużej – wspólnocie Kościoła.

Zapraszam więc do zapoznania się z jesienną propozycją Odnowy.

XXV Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym 25 września na Jasnej Górze. Zbierzmy się tam, aby odnowić naszą wiarę po czasie pandemii.

Polecam również Seminarium o Wspólnocie, podczas którego będziemy odkrywać, do czego zaprasza nas Duch Święty.

Seminarium on-line rozpocznie się: 2 października 2021r.

Szkoła Proroków to propozycja dla wszystkich osób formujących się we wspólnotach.

Pozdrawiam serdecznie i pamiętam w modlitwie
s. M. Tomasza  CSC

Oblężenie Jasnej Góry – uwaga MĘŻCZYŹNI !

Zaproszenie na V. Oblężenie Jasnej Góry, które odbędzie się 18 września pod hasłem „Twórcza odwaga”. Inicjatywę wspiera bp Tadeusz Lityński.

Do udziału w „Oblężeniu” zaproszeni są mężczyźni. Spotkanie będzie też dostępne online dla osób indywidualnych oraz parafii. Jak podkreślają organizatorzy, spotkanie jest świetną okazją do zaproszenia mężczyzn i zainicjowania męskiej grupy parafialnej.

W tygodniu poprzedzającym „Oblężenie” odbywać się będą warsztaty online. Ich kanwą będzie list pasterski Ojca Świętego „Patris Corde” na Rok św. Józefa, z którego pochodzi główny temat spotkania.

Plan warsztatów:

• Niedziela 12 września: Inspiracja św. Józefa – Ojciec w cieniu – Franciszek Kucharczak
  • Poniedziałek 13 września: Ojciec Umiłowany – Męskie synostwo – ks. Krzysztof Kralka
  • Wtorek 14 września: Ojciec Czuły – Męska wrażliwość – Wrażliwy Bohater – Michał Grzanka
  • Środa 15 września: Ojciec Przyjmujący – Bóg wie lepiej – bp Artur Ważny
  • Czwartek 16 września: Ojciec posłuszny – Mężczyzna odkrywający Wolę Bożą – Norbert i Joanna Dawidczykowie
  • Piątek 17 września: Ojciec – człowiek Pracy – Mężczyzna to nie bankomat – ks. Jerzy Morański SDS

Spotkanie sobotnie 18 września:

• 10:00 – Spotkanie liderów z Jackiem Pulikowskim
  • 16:00 – Uwielbienie