Daily Archives: 11 września 2021

Weekendowe rekolekcje dla młodzieży w Rokitnie

Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży zaprasza na rekolekcje weekendowe dla młodzieży pt. „Ty jesteś marką”, które odbędą się w Rokitnie, w dniach 1-3 października 2021r. Organizowane są one w ramach serii Akademia Dojrzewania i przeznaczone dla chłopców i dziewczyn od 15 roku życia.
Celem rekolekcji jest odkrycie jak niesamowicie zostaliśmy przez Pana Boga stworzeni i obdarowani. Potrzeba, abyśmy nasze bogactwo w sobie odnaleźli i pomnożyli na chwałę Bożą, dla dobra samego siebie i innych ludzi. Zachęcam młodzież do przeżycia tej przygody podczas weekendu, który będzie miał formę rekolekcyjno – warsztatową. Bardzo proszę Księży o zachęcenie młodzieży w parafiach, a kiedy trzeba to pomoc finansową lub przywiezienie ich do Rokitna.
Koszt wszystkich rekolekcji weekendowych w Rokitnie organizowanych przez Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w tym roku szkolnym wynosi 120 zł.
Zapisy na najbliższe rekolekcje proszę dokonywać poprzez wypełnienie formularza elektronicznego, dostępnego tutaj: Formularz zgłoszeniowy Po zgłoszeniu każdy uczestnik otrzyma szczegółowe informacje.
  1. Kurs lektorski w Zielonej Górze
Zapraszamy kandydatów ze wszystkich parafii zielonogórskich i okolic na wspólny kurs lektorski, przygotowujący do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 25.09.2021 o godz. 17.00 w parafii św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze, przy ulicy Obywatelskiej 1.
Bloki formacyjne odbywać się będą raz w miesiącu na terenie Zielonej Góry. Ponadto kandydaci będą uczestniczyć w rekolekcjach w Rokitnie. Błogosławieństwo do posługi lektora otrzymają podczas przyszłorocznej pielgrzymki służby liturgicznej do Paradyża.
Szczegółowe informacje zostaną podane na spotkaniu organizacyjnym.  Można je także uzyskać, kontaktując się ze mną telefonicznie.
ks. Łukasz Malec
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży
Kurii Biskupiej Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.09.2021 – XXIV Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj przeżywamy długo oczekiwaną beatyfikację kard Stefana Wyszyńskiego i m. Elżbiety Róży Czackiej za pośrednictwem TVP1 o godz. 12,oo. Wcześniej o godz. 10,05 polecam film dokumentalny „Wyszyński – dobry kontakt w niebie”. Stąd prośba naszych wiernych o skrócenie Mszy sw. o 9,oo i 11,oo… List biskupów o wychowaniu przełożę na przyszłą niedzielę, abyśmy wszyscy mogli uczestniczyć w tych ważnych i historycznych wydarzeniach. Wiele ciekawych informacji w prasie katolickiej Niedziela, Gość Niedzielny i Gość ekstra.