OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.09.2021 – XXIV Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj przeżywamy długo oczekiwaną beatyfikację kard Stefana Wyszyńskiego i m. Elżbiety Róży Czackiej za pośrednictwem TVP1 o godz. 12,oo. Wcześniej o godz. 10,05 polecam film dokumentalny „Wyszyński – dobry kontakt w niebie”. Stąd prośba naszych wiernych o skrócenie Mszy sw. o 9,oo i 11,oo… List biskupów o wychowaniu przełożę na przyszłą niedzielę, abyśmy wszyscy mogli uczestniczyć w tych ważnych i historycznych wydarzeniach. Wiele ciekawych informacji w prasie katolickiej Niedziela, Gość Niedzielny i Gość ekstra.

2) Dzisiaj rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński w parafii Miłosierdzia Bożego w Żarach na Mszy św. o godz. 18,oo.

3) Pierwsze spotkanie dla osób dorosłych, które pragną przystąpić do bierzmowania odbyło się w ubiegły piątek w kościele rektoralnym w Żarach. Zapisy u ks. Krzysztofa Burzyńskiego – kom: 605 233 289.

4) Na spotkaniu katechetycznym ustaliliśmy, że zapisy dzieci komunijnych przez rodziców będą w ostatnią niedzielę września – 26 po Mszy o godz. 11,oo a spotkanie wrześniowe młodzieży klas VII i VIII odbędzie się w sobotę 25 IX o godz. 17,5o…

5) Zapowiedzi: Stroynowski Piotr z ul. Pionierów i Kazior Monika z Lublińca, oboje st. Wolnego – I;

6) Ksiądz biskup Tadeusz Lityński zaprasza na 9 Pielgrzymkę Mężczyzn do kolebki chrześcijaństwa i polskości do Międzyrzecza w sobotę 25 września pod hasłem „ Nie bójcie się dawać świadectwa”. Program w gablocie na plakacie oraz na ulotkach, które zabieramy ze stolika także dla kolegów i sąsiadów.

7) W poniedziałek – 13 września kolejny dzień fatimski rozpoczynający się różańcem o 17,15 i kończący się procesją wokół świątyni po mszy św.

8) W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Wychowania a po mszach św. zbiórka do puszek na KUL i Instytut TF w Zielonej Górze.

9) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Westerplatte za posprzątanie i przyozdobienie świątyni i składającym  ofiary do komitetu – … W przyszłą sobotę zapraszam mieszkańców Niepodległości.

Św. Augustyn podpowiada :                                                                                                           „Wdzięczność jest cnotą, w której przejawia się wola pamiętania o doznanych dobrach”.