OGŁOSZENIA PARAFIALNE -19.09.2021 – XXV Niedziela zwykła.

1) dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii XI Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa św. Józefa”. Po mszach św. składamy ofiary do puszek na KUL i Instytut TF w Zielonej Górze.

2) W sobotę 25 września o godz. 17,5o w kościele spotkanie młodzieży klas VII i VIII z rodzicami, którzy zapisują dzieci na przygotowanie do Bierzmowania. Zapraszam też młodzież klas I szkół średnich, która odbyła przygotowanie a jeszcze nie była bierzmowana…

3) Ks. bp Tadeusz Lityński zaprasza na 9 Pielgrzymkę Mężczyzn do kolebki chrześcijaństwa i polskości do Międzyrzecza w najbliższą  sobotę  26 września pod hasłem „ Nie bójcie się dawać świadectwa”. Program w gablocie na plakacie i na ulotkach, które zabieramy ze stolika, także dla kolegów i sąsiadów.

4) W przyszłą niedzielę zapraszam rodziców z dziećmi kandydującymi do I Spowiedzi i Komunii św.  na godz. 10,5o na Mszę św. i naukę z zapisem  dzieci.

5) Zapowiedzi: Stroynowski Piotr z  Pionierów i Kazior Monika z Lublińca, st wolnego – II.

6) Bardzo serdecznie dziękuję rodzinie Państwa Woźny z Niepodległości za posprzątanie świątyni i złożone ofiary, także p. Rusin; a gdzie odpowiedzialność pozostałych mieszkańców Niepodległości za kościół ? Zapraszam w sobotę mieszkańców ul. Szklarskiej do posprzątania i przyozdobienia kościoła i tych z Niepodległości, którzy chcą zadośćuczynić swemu zaniedbaniu.

Bardzo dziękuję siostrom Jasińskim i panu Adamowi za wykoszenie trawy wokół świątyni.

7) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką Niedziela Gość Niedzielny L,Osservatore Romano i Dzień Pański ; a w niej szczególnie polecam… Z poprzedniego GH polecam felieton ks. Andrzeja Draguły – Prymas Wyszyński w Cybince…

8) W sobotę o godz. 10,oo odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego śp + Pawła Tomczyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

9) W przyszłą niedzielę liczenie wiernych obecnych na liturgii niedzielnej.

10) W niedzielę 26 IX w parafi N Serca PJ w Żarach odbędzie się V Festyn Rodzinny – Stulecie dzwonów; plan w gablocie.