OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.03.2018 – III  Niedziela Wielkiego Postu.

1) Wczoraj, w pierwszą sobotę, odbyła się Dekanalna Pielgrzymka do Rokitna pokutno dziękczynna. Dziękuję 4 przedstawicielkom naszej parafii za modlitwę, trud udziału i świadectwo.

2) Wczoraj odbyło się spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem. Proszę rodziców o sprawdzanie obecności w indeksach, także na nabożeństwach pokutnych. W przyszłą niedzielę spotkanie rodziców dzieci komunijnych o godz 11,oo.

3) Od wtorku zmieniamy godziny sprawowania Mszy św z 17,oo na 18,oo. W związku z tym nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 17,3o ( w Szczepanowie o 16,3o w piątek) i Gorzkie Żale w niedziele o 17,3o. Przypominam, że Rekolekcje w naszej parafii rozpoczynają się w V Niedzielę. 4)W czwartek, na prośbę Księdza biskupa Tadeusza, reaktywujemy wspólnotę Przyjaciół Paradyża. W skład tej modlitewnej wspólnoty wchodzą: osoby, które kiedyś należały do PP, tworzący do tej pory Rodzinę Radia Maryja, Margaretki, rodziny z których pochodzi kapłan czy siostra zakonna i wszyscy wierni, którym leży na sercu troska o powołania kapłańskie i zakonne. Spotkania w drugie czwartki miesiąca na Mszy św zamówionej a po niej adoracja NS. Odpowiedzialna za tę wspólnotę P. Krystyna Bortnowska.

5) „24 godzina dla Pana”  w diecezji i dekanacie w najbliższy piątek od godz 15,oo…

6) W związku ze zbliżającą się 1oo rocznicą odzyskania przez Polską niepodległości bp T. Lityński zarządza, aby w każdą I niedzielę miesiąca podczas Mszy św. odprawianych w parafiach była odmawiana modlitwa w intencji Ojczyzny. Dlatego po Komunii św odmawiamy modlitwę Ks. P. Skargi lub jedną dziesiątkę Różańca św.

7) W piątek,  w naszej Szkole Podstawowej,  uroczystości związane z patronem szkoły, czyli Żołnierzy Armii Krajowej.

8) W sobotę, 1o III  w Domu Rekolekcyjnym, odbędzie się VIII Sympozjum poświęcone pamięci S.Marii Jurczyńskiej pod hasłem: „Wszędzie wszystkim, zawsze i wciąż Boga dawać i o Bogu mówić do Boga prowadzić. Rozpoczyna się o godz 9,oo i jest otwarte dla Wszystkich…

9) Bóg zapłać mieszkańcom I części Sikorskiego od 2 do bloku 8 za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na ogrzewanie – 22o zł.; szczególnie rodzinom pracującym: Szymańskich, Kruczkiewicz, Koniecpolskich, Pająk-2os. Zapraszam w sobotę o 9,oo rodziny z Sikorskiego bloki 10 i 12.

1o) Zaproszenie na pielgrzymki do – Medjugorie w terminie 24 o6 do 4 o7; info i zapisy u p. Haliny Stroynowskiej – kom: 502 485 527. I do Rzymu w terminie 23 06 – 2 07 2018 – w gablocie…

11) Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego grobu składane przy stoliku z prasą…