OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.03.2023 – III Niedziela Wielkiego Postu.

1) Stanowisko w sprawie ataków na świętego Jana Pawła II…

W odpowiedzi na prośbę Księdza Biskupa o modlitwy w intencji Kościoła w Polsce informuję, że taka modlitwa w naszej parafii odbędzie się w formie Drogi Krzyżowej ulicami naszej miejscowości 31 marca od krzyża na ul. Grunwaldzkiej do kościoła. Serdecznie zapraszam Wszystkich parafian do czynnego włączenia się w przygotowanie i uczestnictwa w tej modlitwie i do kontaktu z organizatorami rodzinie państwa Stroynowskich kom:  502 485 527.

2) Najbliższa Droga Krzyżowa przygotowana przez Lektorów i Lektorki i Męską Służbę Liturgiczną w piątek o godz. 17,3o będzie naszą modlitwą o błogosławione owoce rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii, które odbędą się od 18 do 21 marca.

3) W najbliższą sobotę 18 marca, rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, przez które  poprowadzi nas ojciec franciszkanin Witold Kuźma z Zielonej Góry. Plan w gablocie i na stronie parafialnej… Przypominajmy sobie i zachęcajmy się wzajemnie do udziału w tym najważniejszym przygotowaniu do największych Świąt Paschy. Spowiedź wielkopostna 2o marca z udziałem zaproszonych kapłanów. I w tym dniu będziemy odwiedzali chorych po domach a nie w sobotę…

4) W sobotę o godz. 17,3o, w ramach rekolekcji,  Gorzkie Żale z nauką pasyjną .

5) Na stoliku są do wzięcia ulotki dotyczące chrześcijańskiego portalu internetowego OPOKA. Zachęcamy do korzystania z tego portalu służącemu pogłębieniu wiedzy religijnej a także znajdziemy między innymi bieżące informacje, komentarze także do codziennych czytań mszalnych oraz kompendium nauki Kościoła dotyczącej wiary i moralności chrześcijańskiej.

6) „ Jak gwiazdy” to pierwszy z cyklu  spotkań par starających się o potomstwo w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 26 marca; bliższe info na tablicy ogłoszeń.

7) Bóg zapłać mieszkańcom I części Grunwaldzkiej za posprzątanie świątyni, szczególnie rodzinom sprawiedliwym tu wczoraj pracującym: Wołosiuk, Klockowskich, Drepszok i Szostek oraz składającym ofiary – 350 zł. Zapraszam w sobotę o godz. 1o,oo !  mieszkańców II części Grunwaldzkiej i Strażackiej.

8) Przy stoliku składamy ofiary na kwiaty do Bożego grobu, nabywamy świece Caritas oraz prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny i Mały GN.

9) W ubiegłym tygodniu zmarła w tragicznych okolicznościach śp + Katarzyna Czabaj z Lelewela; pogrzeb odbył się w piątek o 13,oo. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…