OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 21  01. 2018. – III  Niedziela  zwykła.

1) W Kościele trwa Tydzień Ekumeniczny – tydzień modlitwy o jedność Kościoła.

2) W naszej parafii trwa czas wizyty kolędowej; w ubiegłym tygodniu odwiedziłem rodziny zamieszkałe na ulicach: Lelewela, Armii  Krajowej, Grunwaldzkiej, Powstańców Wlkp do nru 9, Batalionów Chłopskich. Dzisiaj od 18,15 będę odwiedzał rodziny zamieszkałe „Na Wzgórzu” a w poniedziałek od 19,oo dokończę Powstańców Wlkp do numeru 9 .                                                       W tym tygodniu – poniedziałek – Sikorskiego – 1 do 8; wtorek – Sikorskiego – bloki 1o i 12;  Środa – Żołnierska i blok Nadzieja; czwartek – Dworcowa i Westerplatte; Piątek – Szklarska od PKP; sobota – dokończenie Szklarska i domki Niepodległości. Dziękuję za ofiary na Seminarium i za opłatek.

3) Zostań Rodziną Zastępcza. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach przystępuje do kolejnej kampanii „ Otwórz serce, otwórz drzwi” , która ma na celu pozyskanie kandydatów na rodziny zastępcze. Jeśli czujesz, że w Twoim życiu nastąpiła chwila na podjęcie decyzji o przyjęciu do rodziny dziecka, któremu chciałbyś ofiarować miłość, opiekę, troskę i poczucie bezpieczeństwa, zgłoś się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach ul. Artylerzystów 6, gdzie uzyskasz wszelkie niezbędne informacje. Bliższe informacje  w gablocie.

4) Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci a jutro w poniedziałek Dzień Dziadka; zamówiona Msza św o zdrowie dla dziadków może być najpiękniejszym prezentem wiary im ofiarowanym.

5) Bóg zapłać rodzinom zamieszkałym na Al. Wojska Polskiego od krzyża do basenu za posprzątanie świątyni i ofiary na ogrzewanie świątyni… Zapraszam w sobotę o godz 9,oo pozostałe rodziny z Alei WP.

6) W ubiegłym tygodniu odbyły się spotkania rodziców dzieci komunijnych z p. Haliną  i Jackiem Stroynowskimi  na plebanii. Następne w kościele 2 lutego o 17,oo.

7) Młodzież przed bierzmowaniem ma spotkanie w najbliższą sobotę o 17,oo….

8) Kalendarz liturgiczny przypomina: środa – św. Franciszka Salezego bpa i dk; czwartek – Nawrócenie św Pawła Apostoła; piątek – św biskupów Tymoteusza i Tytusa; sobota – bł. Jerzego Matulewicza. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzę przemożnej opieki świętych patronów.

9) W czwartek  Żary dla Jezusa pod hasłem: Kto Ty jesteś Panie? Msza św z modlitwą o uzdrowienie 25 stycznia o 18,3o w Kościele Rektoralnym.

10) Jeśli jakiś przedsiębiorca czy firma potrzebuje wykwalifikowanych pracowników z Ukrainy, Białorusi czy pozostałych republik po Zwiazku Radzieckim to proszę o kontakt ze mną…