OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.02.2021 – VI Niedziela zwykła.

1) W ubiegły czwartek modliliśmy się za chorych naszej parafii i umacniałem obecnych sakramentem chorych. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie hospicjów naszej diecezji.

2) Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu – zapraszam do codziennej modlitwy zanoszonej z wiarą o wyzwolenie wielu naszych parafian. W dzisiejszej Niedzieli bardzo pomocne artykuły o niesieniu pomocy uzależnionym…

3) Najbliższa środa to Popielec – rozpoczyna Wielki Post. Zapraszam na Msze sw. z posypaniem głów popiołem na godz. 9,oo i 18,oo. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości nie tylko jedzenia i picia, ale i innych przyjemności… Taca na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

4) Zapraszam na nabożeństwa pasyjne Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17,3o i Gorzkich Żali w niedziele o 17,3o. W tym tygodniu modlimy się o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.

5) Zapowiedzi: Kowalski Jędrzej z Wrocławia i Ziejewska Katarzyna ze Szczepanowa, oboje stanu wolnego – I.

6) Najbliższy Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w przyszłą niedzielę 21 lutego w parafi N. Serca PJ w Zarach na Mszy św. o godz. 18,oo; nauki codziennie o godz. 19,oo.

7) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Strażackiej i Na Wzgórzy za posprzatanie i zabezpieczenie światyni, szczególnie wczoraj tu pracującym rodzinom: Jung, Krzyśków, Stachów – 2os, Schmidt, Polak oraz składającym ofiary – 23o zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców ul. Sikorskiego od 2 do bloku 8. Zapraszam też dekoratorów o zrobienie stosownej dekoracji wielkopostnej, bo nie stawiamy w tym czasie kwiatów przy ołtarzu.

8) Szczególnie dziękuję Panom Jankowi Tartak i Andrzejowi Jaskuła za wymianę żarówek w kościele na ledowe (energooszczedne).

9) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką (…) i składamy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

10) W ubiegłym tygodniu zmarli z naszej parafii: śp + Arkadiusz Jung z Pułaskiego, pogrzeb odbył się w czwartek o 11,oo oraz śp + Jan Jung z Grunwaldzkiej, pogrzeb odbedzie się w poniedziałek o godz. 11,oo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…