OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.12.2018 – IV Niedziela Adwentu.

1) Dzisiaj ostatnia niedziela adwentowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy naszym harcerzom, którzy wczoraj przynieśli „ światełko betlejemskie”, od którego możemy zapalić dzisiaj nasze znicze i zanieść je na nasz wigilijny stół.

2) Jutro Wigilia Narodzenia Pańskiego. Podczas wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy nam wspólna modlitwa przy zapalonej świecy, odczytany fragment Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela ( Łk 2,1-14), dzielimy się poświęconym opłatkiem składając serdeczne życzenia, wspólnie śpiewamy kolędy, darujemy sobie winy i urazy – oto zwyczaje religijne, które należy pielęgnować i przekazywać młodszym; tradycyjne zachowujemy post od potraw mięsnych i w tym dniu absolutnie nie spożywamy alkoholu. Pasterki tradycyjnie o godz. 2o,oo w Szczepanowie i o 22,oo w kościele parafialnym. Taca z pasterek na  Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. Biskupa W. Pluty.   Po pasterce możliwość złożenia życzeń kapłanom i przełamania się opłatkiem z sąsiadami i bliskimi.

3) We wtorek 25 XII, pierwszy dzień Bożego Narodzenia; Msze św. o godz. 11,oo i 17,oo w kościele parafialnym i w Szczepanowie o 13,oo.

4) W środę 26 XII – św. Szczepana, pierwszego męczennika, taca zbierana na KUL i Instytut Filozoficzno Teologiczny w Zielonej Górze.

5) W czwartek – Żary dla Jezusa z modlitwą o uzdrowienie w kościele rektoralnym o godz. 18,3o.

6) W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny z Nazareth – patronalne święto rodzin katolickich. Msza św. o godz. 17,oo będzie zamówiona w zakrystii  przez rodziny, które w tym roku przeżywały swoje jubileusze…

7) Przy stoliku nabywamy podwójne numery świątecznej prasy katolickiej, życzenia ks. dyrektora Caritas i piękne nowe albumy,  przedstawiające kościoły naszego dekanatu i sąsiednich,  w cenie 8o zł. Jest to siódmy i ostatni tom ilustrujący i opisujący świątynie naszej diecezji…

8) Bóg zapłać rodzicom i młodzieży przed bierzmowaniem za udekorowanie naszej świątyni i rodzinom z pierwszej części Siodła za posprzątanie i ofiary na ogrzewanie – 2oo zł. W sobotę o 9,oo zapraszam drugą część Siodła do posprzątania świątyni.

9) W ubiegłym tygodniu zmarła śp + Aniela Klockowska z  ul. Osadniczej; pogrzeb odbył się w czwartek o 13,oo. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

1o) Gratuluję chórowi Con Anima i prowadzącej pani Krystynie Januszewicz wyróżnienia na Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Nowej Soli. Bliższe informacje w Gościu Niedzielnym.