OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20.05.2018 – Zesłanie Ducha Świętego.

1) Wczoraj odbyło się spotkanie młodzieży przed Bierzmowaniem; zrobiłem klasyfikację tych, którzy w czerwcu z parafii Miłosierdzia Bożego przyjmą sakramentalnie Ducha Św. Dzisiaj po Mszy o 11,oo zbiórka ministrantów i kandydatów  z rodzicami, którzy chcą przeżyć 1o dni wspaniałych wakacji w Paradyżu …

2) Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Św. i kończy się okres wielkanocny. Bardzo dziękuję tym, którzy trwali na  Nowennie do Ducha św i w nabożeństwach majowych. Dziękuję pielgrzymom do Częstochowy na Kongres ku czci Ducha św. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła – msza św. o godz 18,oo. Dzisiejsza uroczystość jest misyjnym Dniem Chorych, którego patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus; na nabożeństwie majowym modlimy się za misjonarzy.

3) W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w sobotę 26 V – dzień Matki – zapraszam wszystkie wdzięczne i kochające dzieci na nabożeństwo majowe w intencji matek naszej parafii. W tym dniu święcenia kapłańskie w Konkatedrze w Zielonej Górze…                       W przyszłą niedzielę Uroczystość trójcy Przenajświętszej.

4) Zapowiedzi: Rozpędowski Mariusz z Żar i Majcher Sylwia z Żar st wolnego – III; Witkowski Mateusz z Zielonej Góry i Kapuścińska Marta z Pułaskiego st. Wolnego – III; Gliniak Karol z Konina Żagańskiego  i Kempiak Karolina z Grunwaldzkiej st. Wolnego – II; Taler Bartłomiej z Zielonej Góry i Włodarska Katarzyna z Lelewela st. Wolnego – II.

5) Diecezjalny Dzień Dziecka połączony z Festynem Rodzinnym – Bądźmy razem, odbędzie się w Rokitnie 2 czerwca – rejestracja uczestników do 3o maja – kom: 6oo 99o 394…

Święto Dziękczynienia 3 czerwca w Warszawie pod hasłem: „Dziękujemy za Niepodległość”. Bliższe informacje w gablocie.

6) Bóg zapłać mieszkańcom drugiej części Siodła za posprzątanie świątyni i udekorowanie kwiatami i brzózkami i złożone ofiary – 15o zł. Zapraszam w sobotę o 9,oo trzecią i ostatnią część mieszkańców Siodła.

7) We wtorek nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 16,oo i po nim Msza św.

8) W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana, zaopatrzona sakramentami św. śp + Eugenia Prosół; pogrzeb odbył się wczoraj o godz. 13,oo. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…