OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.05.2018 – Niedziela  Trójcy Przenajświętszej.

1) Dzisiaj niedziela po Zesłaniu Ducha Św. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy św. o 11,oo młodzieży przed Bierzmowaniem poświęcę i wręczę krzyże. Bierzmowanie naszej młodzieży odbędzie się w Parafii Miłosierdzia Bożego w Żarach 9 czerwca w sobotę na Mszy św o 18,oo.

2) W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św z procesją do 4 ołtarzy o godz 11,oo. Ołtarze polowe budujemy wiarą i stroimy w dotychczasowych miejscach. Rodziny katolickie dekorują swoje domy i mieszkania flagami i obrazami religijnymi. Dziewczynki komunijne i młodsze sypią kwiatki w procesji a chłopcy w albach niosą duży różaniec. Młodzież przed Bierzmowaniem niesie sztandary naszej wiary. Schola z panią organistką prowadzą pieśni eucharystyczne. Bardzo proszę naszych strażaków o zabezpieczenie trasy przejścia procesji… Pozostałe Msze św w tym dniu w Szczepanowie o godz. 9,oo i w Kunicach o 18,oo. O 17,3o ostatnie nabożeństwo majowe. Bardzo proszę Panów z Siodła o brzózki do kościoła i ołtarzy polowych. Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów w środę po Mszy o godz 18,oo. Od piątku Oktawa  Bożego Ciała z procesjami wokół świątyni.

3) W tym tygodniu I piątek i sobota czerwca. W piątek od godz. 8,oo odwiedzam chorych po domach a od 17,3o spowiedź pierwszo piątkowa; w  pierwsza sobotę o 7,oo różaniec i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryji  ze zmiana tajemnic różańcowych.

4) W sobotę 2 czerwca Festyn Rodzinny w Rokitnie z racji Dnia dziecka. Dzieci komunijne pielgrzymują z swoimi rodzicami samochodami… W przyszłą niedzielę – 3 VI Święto dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za Niepodległość” . Po Mszach św. zbiórka do specjalnych skarbonek na budowę świątyni Bożej Opatrzności.

5) Zapowiedzi: Gliniak Karol z Konina i Kempiak Karolina z Grunwaldzkiej – III; Taler Bartłomiej z Zielonej Góry i Włodarska Katarzyna z Lelewela, wszyscy stanu wolnego – III.

6) Bóg zapłać mieszkańcom III części Siodła za posprzątanie świątyni, dekorację kwiatową i ofiary. W sobotę o 9,oo zapraszam mieszkańców ul. Pułaskiego zamieszkałych od Siodła do numeru 6o.

7) We wtorek zakończył ziemską pielgrzymkę śp + Edward Bartkiewicz z Sikorskiego; pogrzeb odbył się w piątek o 12,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

8) Zapraszam rodziców ministrantów  aby w tym tygodniu  zapisywali chłopców na wczasy wakacyjne w Paradyżu a rodziców chłopców komunijnych na kandydatów na ministrantów po Mszy św. wieczornej w zakrystii.