OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.09.2023 – XXII Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj pierwsza niedziela września – niedziela adoracyjna…

2) Jutro 4 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam na Mszę św. w poniedziałek o godz. 8,oo dzieci, młodzież, nauczycieli, rodziców, dziadków. Dzieci klas pierwszych, rozpoczynające naukę w szkole, przynoszą plecaki z przyborami szkolnymi, które poświęcę i Wszystkim udzielę specjalnego Błogosławieństwa. Zapraszam rodziców z dziećmi oraz młodzież przed bierzmowaniem do spowiedzi i Komunii św. – okazja codziennie 15 minut przed Mszą św. wieczorną. Spotkanie katechetyczne w środę po Mszy św. na plebanii.

3) W sobotę 9 września odbędzie się 11 Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza – kolebki chrześcijaństwa i polskości. Na pielgrzymkę, w tym roku pod hasłem: „Naszą przyszłość budujemy na chrześcijańskim dziedzictwie” są zaproszeni wszyscy panowie, młodzieńcy, seniorzy z naszej parafii. Proszę przy wyjściu zabrać ze stolika ulotkę zawierającą program pielgrzymki i informacje organizacyjne. Serdecznie zapraszam w imieniu księdza biskupa mężczyzn naszej parafii do osobistego udziału w tym modlitewnym i patriotycznym wydarzeniu.

4) W przyszłą niedzielę 10 IX rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński w parafii Miłosierdzia Bożego w Żarach na Mszy św. o godz. 18,oo a nauki codziennie przez tydzień w tamtejszym kościele.

5) Zapraszam do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV, Agd… Zbiórka będzie 14 września w czwartek do godz. 14,oo; miejsce – na placu przy kościele. Bliższe informacje na plakacie w gablocie i ulotce, którą zabieramy ze stolika.

6) Teologia szyta na miarę – studia weekendowe 2023/2024 w Zielonej Górze – bliższe info na tablicy ogłoszeń.

7) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Sikorskiego 12 i blok Nadzieja za posprzatanie i udekorowanie świątyni, szczególnie wczoraj pracującym rodzinom: Zabłocki, Bartkiewicz, Walewinder, Bejnar, Kujawa, Sznajder, Karcz, Konieczna, Terlecka i Piwko-2os i składającym ofiary – 567 + 151 kwiaty. Zapraszam w sobotę o 9,oo mieszkańców Powstańców Wlkp całej i Batalionów Chłopskich.

8) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką i składamy ofiary na naprawę dachu i organów przy stoliku lub na konto parafialne: nr 94 2030 0045 1110 0000 0226 2490.  Bóg zapłać !

9) W piątek 8 IX będę odwiedzał chorych po domach od godz. 8,oo; proszę zgłaszać nowych obłożnie chorych.