OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 04.11.208 – XXXI Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie – w tym roku na pomoc chrześcijanom w Pakistanie.

2) Trwa oktawa niesienia pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym w formie Wypominek, Odpustów i zamawianych Mszy św. Wypominki codziennie przed Mszą św. a w soboty i niedziele po Mszy sw.

3) W piątek 9 XI, od godz. 9,oo odwiedzam chorych po domach; proszę zgłaszać nowych obłożnie chorych. W tym dniu przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej Matki Kościołów Miasta i Świata.

4) W przyszłą  niedzielę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości – stu lecie odzyskania niepodległości. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę i o wywieszeniu flag narodowych.

5) W przyszłą niedzielę 11 XI – św. Marcina z Turs, biskupa – Odpust w kościele seminaryjnym w Gościkowie – Paradyżu.

6) Bóg zapłać za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Łąkowej i Dworcowej, szczególnie pracującym rodzinom: Ostrowskich – 5os, Nikorowskich – 2os, Intek – 2os, Łącka, Drewniaczyk, Trybus, Korycki i Matuszewska; i składającym ofiary – (…). Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców Westerplatte do posprzątania świątyni i wywieszenia flag.

7) Przypominam, że od października ubiegłego roku zmieniła się forma uczestnictwa w naukach przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych. Jest obowiązek udziału w 4 naukach. Nauki są głoszone w każdą sobotę o godz. 19,oo. W pierwsze soboty miesiąca w parafii Miłosierdzia Bożego; w drugie w parafii św. Józefa; w trzecie w parafii N.Serca PJ i w czwarte soboty w parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach. Można rozpocząć uczestnictwo w dowolną sobotę miesiąca, należy jednak uczestniczyć we wszystkich spotkaniach. Po odbyciu nauk zostanie wydane świadectwo, które będzie ważne do końca życia. Udział w naukach przed chrztem nie zwalnia z obowiązku uzyskania zaświadczenia o możliwości bycia chrzestnym, czyli zaświadczenie, że ktoś jest aktualnie wierzącym i praktykującym katolikiem i przyjął sakrament bierzmowania.

8) We wtorek zmarł śp + Tadeusz Paszkowski z Pułaskiego; pogrzeb odbył się w sobotę o 12,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

9) Przy wyjściu prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Dzień Pański…