OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.02.2019 – V Niedziela zwykła.

1) Schola dziękuje za ofiary składane w święto Ofiarowania na wyjazd na warsztaty muzyczne do Łodzi; zebrano blisko 12oo zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!

2) Jutro, 11 lutego, wspomnienie liturgiczne MB z Lourdes – XVII Światowy Dzień Chorego. Ksiądz kapelan szpitala 1o5 tego Krzysztof Burzyński, zaprasza na Mszę św. w intencji chorych połączoną z udzielaniem sakramentu chorych do kościoła rektoralnego w Żarach na godz. 9,oo.                  Dzisiaj ofiary do puszek po Mszach św. składamy na wsparcie dla hospicjów naszej diecezji.

3) Najbliższy Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w przyszłą niedzielę 17 lutego o godz. 18,oo w kościele N. Serca PJ  w Żarach (tzw katedra).

4) Spotkanie parafialnej Caritas rozpocznie się Mszą św. w czwartek 14 lutego a po niej obrady na plebanii. Zachęcamy wiernych do włączenia się w prace naszej Caritas…

5) Jak co roku, wspieramy 1 % podatku nasze dzieci niepełno sprawne z ul. Szklarskiej Olę i Michałka. Bliższe informacje i nr KRS na ulotce przy stoliku czy w gablocie.

6) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicka Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość i Dzień Pański z ogłoszeniami i intencjami. Prasa ta jest bardzo pomocna w katechizacji dorosłych, z której nie jest zwolniony żaden parafianin, nawet najstarszy!  Są jeszcze do nabycia albumy opisujące i obrazujące kościoły i kaplice naszego dekanatu i sąsiednich – cena 8o zł.

7) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Pułaskiego za posprzątanie świątyni i przyozdobienie kwiatami; szczególnie tu pracującym rodzinom:  Tartak – 2os, Przybyła Bosak – 2os, Rosół, Grządko, Leńczuk – 2os, Berer, Stopera – 2os, Rosół i składającym ofiary – 427 zł z czego 41 zł na kwiary. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo ostatnią część Pułaskiego do numeru 2.

8) W ubiegłym tygodniu zakończyli swą ziemską drogę :śp + Mieczysław Czaja z Lelewela; pogrzeb odbył się w czwartek o 14,oo i śp + Roman Niedojadło z Tomaszowa, dawniej z Grunwaldzkiej, pogrzeb odbył się w sobotę o godz. 12,oo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie