OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.08.2023 – XXI Niedziela zwykła.

1) Wczoraj 26 sierpnia przeżywaliśmy uroczystość MB Częstochowskiej. Na Mszach św. o godz. 8,oo i 16,3o odnawialiśmy przyrzeczenia jasnogórskie i dziękowaliśmy naszej Matce i Królowej Polski za jej przemożną opiekę. Bóg zapłać czcicielom Maryi za trwanie na modlitwie w naszej świątyni.

2) W czwartek kończy się miesiąc sierpień a wraz z nim czas wakacji i większości urlopów. Chciałbym podziękować za wszelkie dobro, które przekazywaliśmy w tym czasie… Szczególnie udział w pielgrzymkach, codzienną Koronkę o trzeźwość, wpisy do Księgi Trzeźwości a szczególnie za regularny udział w Mszach św. i przekaz wiary św. dzieciom i wnukom .

3) W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca; chorych będę odwiedzał w następny piątek tj. 8IX; o 17,3o spowiedź pierwszo piątkowa i po Mszy nabożeństwo przy wystawionym NS. W I sobotę zapraszam na nabożeństwo pierwszo sobotnie o 7,15 i Mszę św. wynagradzającą o 8,oo.

4) 9 września odbędzie się 11 Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do kolebki chrześcijaństwa i polskości do Międzyrzecza pod hasłem: „Naszą przyszłość budujemy na chrześcijańskim dziedzictwie”. Program na plakacie w gablocie i na folderku zapraszającym który proszę zabrać przy wyjściu ze stolika i zachęcić do wzięcia w niej udziału…

5) Bóg zapłać mieszkańcom I części Sikorskiego od 2 do bloku 10 za posprzątanie i przyozdobienie świątyni, szczególnie rodzinom tu pracującym: Pająk-2os, Kołpaczewska, Dobosz i Sałdan i składającym ofiary, także dzisiaj przy stoliku – 2oo zł… Zapraszam w sobotę o 9,oo mieszkańców Sikorskiego z bloków 12 i Nadzieja.

6) Zapraszam do lektury prasy katolickiej – Niedzieli Gościa Niedzielnego i Małego GN w zatroskaniu o dzieci rozpoczynające w przyszły poniedziałek 4 września, nowy rok szkolny.

7) Pan organomistrz Arkadiusz Popławski przeprasza za opóźnienia w naprawie naszych organów związane z jego chorobą i dziękuje za modlitwę o jego zdrowie. Postara się , jak Bóg pozwoli, we wrześniu nadrobić  zaległości.

8) W ubiegłym tygodniu zakończył ziemskie życie i zasługiwanie śp + Zygmunt Pyszyński z Pułaskiego;  pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 1o,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

9) Zapowiedzi: Stanisław Parzybut z Jankowej i Danuta Bukowska z Pułaskiego, st. Wolnego – III.