OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.09.2019 – XXIII Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj w parafii Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się na Mszy o godz. 18,oo Kurs Przedmałżeński i potrwa do następnej niedzieli.

2) W piątek, 13 września, Dzień Fatimski; zapraszamy na godz. 17,oo na różaniec i Mszą św ze Słowem Bożym i procesją z figurą MB Fatimskiej wokół świątyni.

3) W sobotę, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża – Polska pod Krzyżem; plan uroczystości w Rokitnie w gablocie. W naszej parafii zapraszam na Mszę św. o godz. 9,oo (!) a po niej wyruszymy z modlitwą różańciową pod krzyż na ul. Wojska Polskiego gdzie pomodlimy się o wiarę w naszej parafii Koronką do Bożego Miłosierdzia. Pozostałych wiernych zapraszamy na godz. 15,oo pod krzyż misyjny przy kościele na Koronkę i specjalne modlitwy prowadzone przez wspólnotę odnowy w Duchu św.

4) Mamy zaproszenie na I Kongres Trzeźwości do Paradyża 20 września – plan w gablocie; również nasi nauczyciele mają zaproszenie ks. Biskupa na XXXI Pielgrzymkę Nauczycieli do Rokitna pod hasłem „Idzcie i nauczajcie” w niedzielę 22 września – plan w gablocie.

5) Diecezjalna Pielgrzymka Róż ŻR do Rokitna odbędzie się w pierwsza sobotę października; zapisy z wpłatą za przejazd – 3o zł u pani Gieni Piwko kom: 669 683 850.

6) W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania – zbiórka do puszek na KUL i Instytut w Zielonej Górze…

7) Pierwsze spotkanie dzieci komunijnych i ich rodziców w niedzielę za 2 tygodnie 21 IX na Mszy św. o godz. 11,oo a młodzieży przed Bierzmowaniem i zapisy z klas siódmych,  w ostatnią sobotę września tj 28 IX.

8) Z przykrością musze stwierdzić że wczoraj nikt nie sprzątał świątyni, stąd zapraszam mieszkańców Lelewela z bloków 9 i 9A oraz Wyzwolenia w piątek na godz. 18,3o (!).

9) W ubiegłym tygodniu zmarli zaopatrzeni sakramentami św. śp +Józef Maziarz z Brzostowej, pogrzeb odbył się w czwartek o 11,oo; śp +Maria Chopcian z Grunwaldzkiej – pogrzeb odbył się w piątek o 14,oo i śp +Teresa Pietrzak z Lelewela; pogrzeb odbył się w sobotę o q12,oo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1o) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką (…) pogłębiając wiedzę religijną i umacniając wiarę św.

11) Mam kalendarz na intencje na przyszły rok, proszę zamawiać Msze św. w tygodniu po mszy wieczornej na przyszły rok.