OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.06.2020 – XI Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj niedziela w oktawie Bożego Ciała; w czwartek zakończenie oktawy poświęceniem ziół i kwiatów i procesją wokół świątyni. Po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.

2) Trwa miesiąc czerwiec poświęcony czci N Serca Pana Jezusa. W piątek Uroczystość odpustowa w parafii N Serca PJ w Żarach połączona z uroczystością jubileuszową parafii 4o lecia w Żarach. Sumie odpustowej o godz. 18,oo będzie przewodniczył ks. Biskup Tadeusz Lityński. W Szczepanowie suma odpustowa w przyszłą niedzielę o godz. 13,oo. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsnych pokarmów.

3) We wtorek 16 czerwca przypada 8 rocz. święceń biskupich ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego. Módlmy się o przemożną opiekę MB Rokitniańskiej.

4) W czwartek 18 czerwca – Uroczystość MB Rokitniańskiej, głównej patronki naszej diecezji. Dzisiaj Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Rokitna rozpoczyna uroczystości odpustowe, które zakończą się sumą odpustową w przyszłą niedzielę.

5) W sobotę 2o czerwca  wspomnienie Niepokalanego Serca NMPanny.

6) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Grunwaldzkiej od klubu do krzyża za posprzątanie, ustrojenie i zabezpieczenie światyni, szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Wołosiuk, Szostek, Klockowskich, Wieczysty i składającym ofiary – 24o zł. I w ubiegłą środę o godz. 19,oo

rodzinom ostatniej części Al. Wojska Polskiego i sprzątającym rodzinom: Rudyk, Kulpa, Wolscy 2os, Stonoga. I składającym ofiary – 1oo zł.                                                            Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo  mieszkańców ul Strażackiej i Grunwaldzkiej od 26 do 3o.

7) Bardzo serdecznie dziękuję p. Piotrowi Ciechanowicz za pomoc w rozładowaniu tira z węglem.

8) Wczoraj odbyło się spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem; proszę rodziców o kontrolę indeksów…

9) Dzisiaj po Mszy św. o 11,oo nauka dla rodziców dzieci komunijnych a we wtorek o 16,3o próba liturgiczna dzieci.

1o) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką, której lektura jest niezbędna w katechizacji dorosłych…

11) Przypominam, że ustała juz dyspensa od niedzielnej i świątecznej Mszy św….