OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.05.2021 – Zesłanie Ducha Świętego.

1) Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy okres wielkanocny. Uroczystość ta jest też  misyjnym Dniem Chorych, którego patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Bardzo dziękuję wczoraj trwającym na modlitwie…

2) W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msza św. po majowym o godz. 18,oo. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

3) Ksiądz dziekan ze wspólnotą Miłosierdzia Bożego w Żarach zaprasza do udziału w 2 żarskim Marszu dla Życia i Rodziny w niedzielę 3o maja, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 13,oo w kościele Miłosierdzia Bożego w Żarach. Po Mszy św. przemarsz do parku miejskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny.

4) Parafia NSPJ w Żarach zaprasza na Uroczystość 40 rocznicy śmierci Sł. Bożego Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego, z udziałem Bpa Tadeusza Lityńskiego i wojewody lubuskiego w piątek 28 maja.  O godz. 10,oo Msza św., o 11,40 złożenie kwiatów pod obeliskiem z pamiątkową tablicą na placu przed kościołem.

5) We wtorek o godz. 16,oo kolejna próba liturgiczna dzieci komunijnych a w czwartek próbna spowiedź.

6) Bóg zapłać mieszkańcom 2 części Pułaskiego od 53 do 42 za posprzątanie, udekorowanie i zabezpieczenie światyni, szczególnie tu pracującym rodzinom: Harenda, Sysak, Kołopieńczyk, Jaskóła, Chudek i składającym ofiary i zapraszam w sobotę o godz. 9,oo rodziny z Pułaskiego od numeru 45 do 18. Bardzo serdecznie dziękuję Panom z Siodła za przyozdobienie naszej świątyni brzózkami.

7)Odpowiedzialna Pani zamieszkała w Żarach przy Al. Wojska Polskiego 25/5  chętnie podejmie pracę opiekunki do dziecka ( ma też swoje 4 letnie) – kontakt: 570  409  109.

8) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny, w zatroskaniu o dzieci – Mały GN i Dzień Pański z ogłoszeniami.

9) W ubiegłym tygodniu zakończyli ziemskie życie; śp + Teresa Kmita z Lelewela, zaopatrzona sakramentami św.; pogrzeb odbył się w środę o 11,oo oraz śp + Jan Antoszewski ze Szczepanowa, pogrzeb odbedzie się we wtorek w Szczepanowie o godz. 11,oo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…