OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.08.2021 – XIX Niedziela zwykła.

1) Trwa miesiąc sierpień w którym modlimy się o trzeżwość w rodzinach naszej parafii dołonczając  trud abstynencji. Dziękuję tym wiernym, którzy wpisali się do Parafialnej Księgi Trzeźwości i Abstynencji w Bogu znanej intencji oraz tym, którzy prowadzili przed mszami Koronkę do BM o trzeźwość w naszej parafii.

2) Dzisiaj przy wyjściu wspieramy ofiarami do puszek KUL i Instytut FT w Zielonej Górze.

3) W piątek 13 sierpnia, Dzień Fatimski; zapraszam na godz. 17,10 na różaniec, Koronkę do BM o trzeźwość, Mszę św. i procesję fatimską.

4) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek – św. Teresy Benedykty od Krzyża Dz, M, patronki Europy, wtorek – św. Wawrzyńca M, środa – św. Klary Dz, sobota – św. Maksymiliana Kolbe M, patrona ruchu trzeźwości. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz odpoczywającym w naszej parafii, życzę przemożnej opieki św. Patronów.

5) W najbliższą niedzielę 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Dożynki Diecezjalne w Rokitnie; taca dla najuboższych parafii na pomoc w remontach. Na Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

6) Zapowiedzi: Stachów Marcin i Kopaczel Karolina z Osadniczej, oboje st. Wolnego – I;

7) Bóg zapłać mieszkańcom II części Grunwaldzkiej i Strażackiej za posprzątanie i udekorowanie świątyni, szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Stachów-2os, Koweła, Majchrzyckich, Dziadek, Bortnowskich, Krzyśków, Jung, Sporys i składającym ofiary – 527 zł. Zapraszam w sobotę mieszkańców I części Sikorskiego – 2, 4,6, i blok 8.

8) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką…

 

„ Naród pijany jest już powalony, zwyciężony, tak jak człowiek nietrzeźwy nie jest świadomy swej godności i gubi swoją wolność „ – uczył Stefan Kardynał Wyszyński.