OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.04.2022 – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

10 IV 2022 – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

1) Wczoraj rozpoczęliśmy święty czas rekolekcji wielkopostnych. Naszym przewodnikiem duchowym jest ks. Bartłomiej Suwada z Wrocławia. Dzisiaj nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach św. wg porządku niedzielnego… Plan w gablocie i na stronie… Jutro w Wielki Poniedziałek spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów o 8,3o do 9,oo i od 17,oo do 17,45; Szczepanów 16,15. Taca zbierana w czasie Mszy św. w poniedziałek i wtorek będzie wyrazem naszej wdzięczności dla Księdza Rekolekcjonisty.

2) Dzisiejsza  Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień Męki Pańskiej a w W. Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne, i tak:

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa; Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18,oo a po niej przeniesienie N. Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22,oo. Dzień ten jest patronalnym świętem wszystkich kapłanów.

Dzieci rocznicowe będą dziękować za rocznicę I Komunii św. w Uroczystość Bożego Ciała tj. 16 czerwca !…

3) Wielki Piątek Męki Pańskiej – post ścisły ! Adoracja NS przy ciemnicy od godz. 15,oo. Dzieci adorują razem z rodzicami lub dziadkami. Liturgia rozpoczyna się o godz. 18,3o a po niej procesja do Bożego Grobu i całonocna adoracja z możliwością spowiedzi po liturgii. Przy adoracji krzyża składamy jałmużnę wielkopostną. Na ten dzień dekorujemy krzyże przydrożne i krzyż misyjny przy kościele.

4) Wielka Sobota – trwa adoracja przy Grobie Pańskim. Świecenie pokarmów wielkanocnych w kościele parafialnym – o godz. 9,oo; 10,oo; 11,oo i 12,oo ( nie będzie przy hucie!); w Siodle o 12,45 i w Szczepanowie  o 13,3o. Ofiary zbierane przy poświęceniu pokarmów są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. Na liturgię rozpoczynającą się o godz. 19,oo przynosimy świece; dzieci komunijne paschaliki Caritas przy których odnowią przyrzeczenia chrzcielne; po liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do 22,oo.                                       .Nauka dla rodziców i chrzestnych o godz. 17,oo na plebanii.

5) Wielkanoc – rezurekcja poprzedzona procesją wokół świątyni o godz. 6,oo w kościele parafialnym. Druga Msza św. o 11,oo połączona z udzielaniem chrztu św a w Szczepanowie o godz. 9,oo.

6) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Szklarskiej za posprzatanie  światyni i przyozdobienie ołtarza MB kwiatami; szczególnie dziękuję wczoraj tu pracującym rodzinom: Węgier-3os, Miętka-2os, Gąsiorowscy, Małeccy-3os, Piechota i złożone ofiary – 23o zł. Bóg zapłać rodzinie Rosół za ofiarowane kwiaty przed świątynią.

Zapraszam w W. Sobotę o godz. 12,3o (po poświęceniach) do posprzątania mieszkańców całej Powstańców Wlkp i Batalionów Chłopskich.

7) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką i wpłacamy na kwiaty do Bożego Grobu.