OGŁOSZENIA PARAFIALNE –

4 VI 2023 – Niedziela Trójcy Przenajświętszej.

1) Dzisiaj przeżywamy XVI Dzień Dziękczynienia, w którym dziękujęmy Panu Bogu za wolność i niepodległość pod hasłem :”Dziękujemy za czyniących pokój”. Przy wyjściu składamy ofiary do skarbonek jako nasze wotum wdzięczności.

2) W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Główna Msza sw. z uroczystą procesją do czterech ołtarzy będzie odprawiana o godz. 11,oo. Do udziału w uroczystościach BC zapraszam wszystkich parafian i gości. Ołtarze budujemy żywą wiarą i wdzięcznością w dotychczasowych miejscach… Przygotowaniem liturgii zajmuje się Liturgiczna Służba Mężczyzn, schola i organista Kamil. Do niesienia chorągwi i feretronów proszę przedstawicieli  grup parafialnych; dzieci komunijne idą w strojach komunijnych – dziewczynki sypią kwiatki wraz z młodszymi  – próba w środę o 17,3o, schola z organista prowadzi śpiew eucharystyczny. Proszę strażaków z naszej parafii o zabezpieczenie trasy przejścia; proszę panów z Siodła o brzózki do kościoła i ołtarzy polowych. Rodziny katolickie dekorują domy i mieszkania flagami religijnymi i obrazami. Msze św.  o godz. 9,oo, 11,oo i w Szczepanowie o godz. 18,oo; udział w nich jest nakazany ! Wszyscy dołóżmy starań aby nasza czaść dla Chrystusa obecnego w Eucharystii była świadectwem naszej żywej wiary.

3) Od piątku przeżywamy Oktawę Bożego Ciała – stąd w tym dniu nie obowiązuje post. Msze św. z procesjami wokół świątyni w sobotę, niedzielę po Mszy o 12,oo i w czwartek na zakończenie Oktawy BC.

4) Zapowiedzi: Marcin i Kamila Szałagan ze Szczepanowa oboje cywilnie związani –  III;     Najbliższy Kurs przedmałżeński  rozpocznie się 11 czerwca w Żarach w parafii św. Józefa o godz. 18,oo i potrwa do piątku.

5)  Za 2 tygodnie w niedzielę 18 czerwca w Żarach odbędzie się Marsz dla Życia i rodziny pod hasłem „ Dzieci Przyszłością Polski”. Celem marszu jest zwrócenie uwagi na postawy prorodzinne, tradycyjną rodzinę jako naturalny model funkcjonowania w społeczeństwie, postrzeganie dziecka jako daru Boga i wyrazu Jego Błogosławieństwa i promowanie wartości patriotycznych. Żarskie wydarzenie wpisuje się w Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny pod patronatem honorowym Episkopatu Polski. Bliższe info na tablicy ogłoszeń…

6) Rokitno: W sobotę 1o czerwca Diecezjalny Dzień Młodzieży pod przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Lityńskiego… W niedzielę 11 czerwca kustosz sanktuarium zaprasza rodziny starające się o potomstwo… bliższe info na tablicy ogłoszeń.

7) Bóg zapłać rodzinom Jaskuła, Harenda, Chudek i Winnickich z II cześci Pułaskiego od 53 do 42 za posprzątanie świątyni i złożone przez nich ofiary – 1oo zl; pozostałych mieszkańców tej części proszę o wpłatę lub posprzątanie z kolejną częścią Pułaskiego od 45 do 18 w środę po Mszy św. wieczornej !

8) W piątek zakończyła ziemskie życie i zasługiwanie śp + Stefania Raczkowska z Osadniczej; pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11,oo. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…