OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.05.2024 – Niedziela Trójcy Świętej.

1) Dzisiaj przypada Dzień Matki – życzę wszystkim mamom, aby były kochane przez swoje dzieci miłością zdolną do ofiary i zawsze były wdzięczne. Zapraszam wdzięczne dzieci do zamawiania mszy św. w intencji rodziców, szczególnie mam z prośbą o zdrowie, Błogosławieństwo Boże i opiekę MB Szkaplerznej. Także przy wyjściu można nabyć piękny prezent w postaci kwartalnika Gość Extra „Święte Matki, Matki świętych” w cenie 14 zł.

2) W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Główna Msza św. z uroczystą procesją do czterech ołtarzy będzie odprawiana o godz. 11,oo. Do udziału w uroczystościach BC zapraszam wszystkich parafian i gości. Ołtarze polowe budujemy żywą wiarą i wdzięcznością w dotychczasowych miejscach… Przygotowaniem liturgii zajmuje się Liturgiczna Służba Mężczyzn, nasza schola i organista Kamil. Do niesienia chorągwi i fenetronów proszę przedstawicieli grup parafialnych; dzieci komunijne idą w albach – dziewczynki wraz z najmłodszymi sypią kwiatki – próba w środę o 17,3o; schola z organistą prowadzi śpiew eucharystyczny. Proszę strażaków z naszej parafii o zabezpieczenie trasy przejścia; proszę panów z Siodła o brzózki do kościoła i ołtarza polowego; rodziny katolickie dekorują domy i mieszkania flagami i religijnymi obrazami. Msze św. o godz. 9,oo i 11,oo; nie będzie Mszy sw. w Szczepanowie… Udział liturgiczny w tym święcie jest nakazany stąd dołóżmy starań aby nasza cześć dla Chrystusa eucharystycznego była świadectwem żywej wiary !

3) Od piątku przeżywamy Oktawę Bożego Ciała – stąd w tym dniu nie obowiązuje post. Msze sw. z procesjami wokół świątyni w niedzielę po Mszy św. o godz. 12,oo i w czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

4) Sprzątanie i dekorowanie naszej świątyni w tym tygodniu w środę po Mszy sw. o godz. 18,oo przez mieszkańców pierwszej części Siodła.

5) W piątek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych a w pierwszą sobotę zapraszam na 7,15 na rozważania różańcowe i o 8,oo Mszę św. Wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

6) Za tydzień I niedziela czerwca – po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

7) Zapowiedzi:  Krawczyński Piotr z Jankowej i Wołowska Elwira z Osadniczej,  st wolnego – III; Dera Kacper z Żar i Szulak Marta z Pułaskiego oboje st. Wolnego – II.

8) Najbliższy Kurs Przedmałżeński odbędzie się w Żarach w parafii św. Józefa w dniach 9 – 13 czerwca; spotkania codziennie o godz. 19,oo w kościele.

9) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznik Mały GN w zatroskaniu o dzieci i Gość Extra…