OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.11.2023 – Niedziela Chrystusa Króla.

1) Dzisiaj, ostatnia niedziela roku liturgicznego – Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto naszego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca na rzecz Seminarium. Bóg zapłać rodzinom, które już wsparły ofiarami do kopert lub wpłaciły na konto parafialne na nasze Seminarium…

2) Dzisiaj też możliwość uzyskania odpustu zupełnego ( pod zwykłymi warunkami) przez wiernych, którzy w uroczystość Chrystusa Króla publicznie odmówią Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi – „ O Jezu najsłodszy, odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas korzących się u stóp Twojego ołtarza…

3) Na wszystkich Mszach św. święcę dzisiaj opłatki wigilijne, które w tym tygodniu trafią do naszych rodzin. Kto by nie otrzymał do domu to zapraszam po przyszłej niedzieli do zakrystii… Ofiara złożona w kopercie jest przeznaczona na ubezpieczenie obiektów parafialnych i wynagrodzenie pracowników… Świece wigilijne będą rozprowadzane od przyszłej I niedzieli adwentu.

4) Od poniedziałku rozpoczyna się Kurs przedmałżeński w parafi Wniebowzięcia NMP w Żarach i potrwa do 3 grudnia; nauki codziennie o 18,45 w tamtejszym kościele.

5) W tym tygodniu I piątek grudnia; chorych będę odwiedzał po domach w piątek 22 grudnia. W pierwszą sobotę zapraszam na 7,15 na rozważania różańcowe i Mszę św. o 8,oo Wynagradzającą W czwartek św. Andrzeja Apostoła a w przyszła niedziela to I Adwentu.

6) Bóg zapłać mieszkańcom Lelewela z bloków 9, 9a, 11 i 13 za posprzątanie światyni szczególnie rodzinom tu wczoraj pracującym: Zabłockich, Trybus, Stęplowskich, Sieradzkich, Czabaj, Pużak oraz składającym ofiary na ogrzewanie – 270 zł wpłynęło stąd mamy dzisiaj ciepło. Zapraszaw w przyszłą sobotę o godz. 9,oo mieszkańców Lelewela zamieszkałych przy numerach: od 2 do 24 i od 15 do 41. Bardzo proszę panie dekoratorki o wieniec i dekorację adwentową…

7) W środę o godz. 12,oo odbędzie się komisyjny odbiór naprawionych organów przez wojewódzką ochronę zabytków i komisję diecezjalną do spraw organów…

8) W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku będę na rekolekcjach kapłańskich w Głogowie, stąd Ks. Tomasz będzie odprawiał Msze św. we wtorek i środę o godz. 19,oo !

9) W ubiegłym tygodniu zakończył ziemskie życie i zasługiwanie po długoletniej chorobie śp + Bronisław Chomiak ze Szczepanowa; pogrzeb odbył się w piątek o 19,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…