OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.08.2021 – XVIII Niedziela zwykła.

1) Apel Księdza Biskupa dotyczący szczepień przeciw Covid-19…

2) Dzisiaj rozpoczynamy sierpień, miesiąc abstynencji, przeżywany pod hasłem: „Przez abstynencję wielu, do trzeźwości wszystkich! „ Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w naszym narodzie, a także odpowiadając na apel Kościoła, w tym miesiącu powstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych; nie częstujemy też innych.  Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości w naszej parafii i Narodu, oraz wpisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości i Abstynencji,  która wyłożona jest przy ołtarzu na klęczniku. W sierpniu codziennie przed mszami, odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w tej intencji.

3) W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca; w piątek od godz. 8,oo będę odwiedzał chorych po domach (proszę zgłaszać nowych). Po mszy św. nabożeństwo pierwszo piątkowe przy wystawionym NS. W sobotę od 7,1o rozważanie różańca św., msza i zmiana tajemnic. W niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek na KUL i Instytut FT w Zielonej Górze.

4) Kalendarz liturgiczny przypomina: środa – św. Jana Marii Vianneya, kapł; piątek – święto Przemienienia Pańskiego. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom a także odpoczywającym w naszej parafii życzę przemożnej opieki świętych patronów.

5) Bóg zapłać mieszkańcom I części Grunwaldzkiej za posprzątanie i przyozdobienie świątyni, szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Drepszok, Klockowskich, Knao i Szostek i składającym ofiary – 4oo zł. Za tydzień zapraszam mieszkańców II części Grunwaldzkiej do końca i Strażackiej.

6) Kancelaria Parafialna czynna w tym czasie normalnie czyli w piątki od 18,45 do 19,3o i w soboty od 12,oo do 13,oo.

7) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny, L”Oservatore Romano i Dzień Pański z ogłoszeniami.

Wdzięczność jest pamięcią serca” – Hans Christian Andersen.